Cvajta: Štutgart ''polupao'' Grojter Firt za kraj kola!

Istorijska noć u Štutgartu: Niko nikad kao mladi Mane, Švabe predstavile superštopera od 5.000.000! Hanes Volf upisao prvu pobedu na klupi petostrukog šampiona Nemačke.

Fudbal 04.10.2016 | 08:30
Konačno pravi Štutgart! U najboljoj partiji ove sezone, Švabe su deklasirale Grojter Firt rezultataom 4:0, mladi trener Hanes Volf zabeležio je prvi trijumf na klupi slavnog kluba, a Karlos Mane ušao je u istoriju nemačkog fudbala pošto je postao najbrži strelac dva gola na debiju!

Štutgartu je ovo peta pobeda u sezoni koja ga vodi na treće mesto sa 16 bodova, samo jedan manje od drugoplasiranog Hanovera i tri manje od lidera Braunšvajga.

Ali ono što može mnogo više od pobede da raduje navijače Švabe jeste činjenica da su dva najveća pojačanja ove sezone Karlos Mane iz Sportinga i Benjamin Pavar iz Lila konačno zaigrali. I ne samo to. Mane, koji je došao na pozajmicu s pravom otkupa, i Pavar(plaćen Lilu čitavih 5.000.000 evra) odigrali su fantastičan meč i bili najbolji na terenu.

Tamnoputi Mane prvi gol postigao je posle proigravanja upravo Pavara već u 2. minutu, a kada je mrežu Grojtera pogodio i u 5. zapisao je svoje ime zauvek u analima nemačkog fudbala. Niko pre njega (računajući profesionalne lige) na debiju nije tako brzo postigao dva gola. Bilo mu je potrebno nepuna četiri minuta...

Pavar je momak koji se snalazi na svim pozicijama u defanzivnoj liniji (primarna pozicija štoper), a večeras je pokazao da može da odradi posao i kada ode u napad. On je u 25. minutu postigao treći pogodak za domaće i definitivno rešio utakmicu.

Štutgart je očekivano spustio ritam i samo odrađivao posao do samog finiša, kada je kapiten Kristijan Gentner četvrtim golom stavio tačku na ovoj susret. Volf je u finišu šansu ukazao još jednom pojačanju, 19-godišnjem Antu Grgiću od koga se tek očekuje da pokaže kvalitet. Radi se o izuzetno talentovanom igraču, klasičnom centralnom veznom, koji je ovog leta plaćen Cirihu 2.000.000 evra...