ШПА: Селта шокирала Барселону!

Фудбалери Селте су приредили велико изненађење у седмом колу шпанске Примере, победивши фаворизовану Барселону са 4:3 на свом терену.

Фудбал 02.10.2016 | 23:00
Око 20.000 гледалаца на стадиону Балаидос у Вигу могло је да види праву рапсодију својих љубимаца у првом полувремену, које су решили у своју корист са 3:0.

Ипак, у другом делу меча Барселона се консолидовала, успела је да постигне чак три гола, али је онај један у 77. минуту, дело Пабла Педра Ернандеса, био пресудан за велику победу екипе из Вига.

Све је кренуло по злу за тим Луиса Енрикеа у 22. минуту, када је Јаго Аспас проиграо Пионеа Систа, који је без већих проблема савладао голмана Барселоне и послао лопту у доњи леви угао.

Аспас је потом одлучио да самостално постигне погодак, у 31. минуту се нашао у контранападу, нападао је лицем гол Барселоне, у кључном моменту “заломио“ у лево, побегао Пикеу и матирао Тер Стегена.

“Црно да црње не може бити“ – то је била мисао навијача Барселоне два минута после другог гола противника. Аспас је био спреман да стигне до лопте у срцу шеснаестерца противника, али се испред њега испружио Матје и уписао аутогол.

Морао је Енрике да посегне за Андресом Инијестом, кога је оставио на клупи, а то му се исплатило већ у 58. минуту, када је луцидни везњак пронашао Ђерара Пикеа, који на овој утакмици као да је имао магнет у глави.

Нервозу у редове домаћих унео је пенал који је Нејмар реализовао у 64. минуту, али је мир стигао веома брзо, у 77. минуту после гола Ернандеса.

У одсуству Лионела Месија, Ђерар Пике је преузео нападачку одговорност, поново се нашао у шеснаестерцу противника, Денис Суарес му је додао идеалну лопту за 4:3 у 87. минуту.

У наредним минутима Пике је још једном пробао главом, шансу је имао и Нејмар, нападали су Каталонци на све могуће начине, али резултата на крају није било.

Барселона није успела да искористи кикс Реал Мадрида, тако да је пала на четврту позицију, са 13 бодова из седам утакмица.

На првом месту је Атлетико Мадрид са 15 бодова, колико има и “краљевски клуб“ који је ремизирао са Еибаром, а између “велике тројке“ убацила се Севиља, са 14 бодова.

Са друге стране, Селта је победом стигла до десетог места, са исто толико поена.

У преостала два меча седмог кола Примере, Еспањол и Виљареал су одиграли без голова, док је Малага изненадила Атлетик Билбао и победила са 2:1.