ŠPA: Selta šokirala Barselonu!

Fudbaleri Selte su priredili veliko iznenađenje u sedmom kolu španske Primere, pobedivši favorizovanu Barselonu sa 4:3 na svom terenu.

Fudbal 02.10.2016 | 23:00
Oko 20.000 gledalaca na stadionu Balaidos u Vigu moglo je da vidi pravu rapsodiju svojih ljubimaca u prvom poluvremenu, koje su rešili u svoju korist sa 3:0.

Ipak, u drugom delu meča Barselona se konsolidovala, uspela je da postigne čak tri gola, ali je onaj jedan u 77. minutu, delo Pabla Pedra Ernandesa, bio presudan za veliku pobedu ekipe iz Viga.

Sve je krenulo po zlu za tim Luisa Enrikea u 22. minutu, kada je Jago Aspas proigrao Pionea Sista, koji je bez većih problema savladao golmana Barselone i poslao loptu u donji levi ugao.

Aspas je potom odlučio da samostalno postigne pogodak, u 31. minutu se našao u kontranapadu, napadao je licem gol Barselone, u ključnom momentu “zalomio“ u levo, pobegao Pikeu i matirao Ter Stegena.

“Crno da crnje ne može biti“ – to je bila misao navijača Barselone dva minuta posle drugog gola protivnika. Aspas je bio spreman da stigne do lopte u srcu šesnaesterca protivnika, ali se ispred njega ispružio Matje i upisao autogol.

Morao je Enrike da posegne za Andresom Inijestom, koga je ostavio na klupi, a to mu se isplatilo već u 58. minutu, kada je lucidni veznjak pronašao Đerara Pikea, koji na ovoj utakmici kao da je imao magnet u glavi.

Nervozu u redove domaćih uneo je penal koji je Nejmar realizovao u 64. minutu, ali je mir stigao veoma brzo, u 77. minutu posle gola Ernandesa.

U odsustvu Lionela Mesija, Đerar Pike je preuzeo napadačku odgovornost, ponovo se našao u šesnaestercu protivnika, Denis Suares mu je dodao idealnu loptu za 4:3 u 87. minutu.

U narednim minutima Pike je još jednom probao glavom, šansu je imao i Nejmar, napadali su Katalonci na sve moguće načine, ali rezultata na kraju nije bilo.

Barselona nije uspela da iskoristi kiks Real Madrida, tako da je pala na četvrtu poziciju, sa 13 bodova iz sedam utakmica.

Na prvom mestu je Atletiko Madrid sa 15 bodova, koliko ima i “kraljevski klub“ koji je remizirao sa Eibarom, a između “velike trojke“ ubacila se Sevilja, sa 14 bodova.

Sa druge strane, Selta je pobedom stigla do desetog mesta, sa isto toliko poena.

U preostala dva meča sedmog kola Primere, Espanjol i Viljareal su odigrali bez golova, dok je Malaga iznenadila Atletik Bilbao i pobedila sa 2:1.