ИТА: Аргентинци чувају Јувентус на челу!

Фудбалери Јувентуса остварили су сигурну победу на старту недељног програма седмог кола Серије А.

Фудбал 02.10.2016 | 15:00
Јувентус је славио на гостовању Емполију резултатом 3:0, у утакмици у којој је блистао аргентинсти дуо Паоло Дибала-Гонсало Игуаин.

Петоструки узастопни шампион Италије мучио се у првом полувремену са реализацијом и промашио неколико изгледних прилика.

Само чудо је спасло домаћина да на одмор не оде са до врха напуњеном мрежом – редом су промашивали Пјанић, Квадрадо, Дибала и Игуаин, да би најскупљем играчу у историји италијанског првенства био поништен гол због офсајда у 59. минуту.

Међутим, шест минута касније ’Стара дама’ је отворила противника – Алекс Сандро је лепо пронашао Дибалу, који је прихватио лопту у казненом простору и са неких десетак метара је закуцао под пречку голмана Скорупског.

Већ у следећем правом нападу Јувентус је решио меч, пошто је Игуаин био неометан и са ивице казненог простора погодио доњи десни угао.

Није много времена прошло, а нападач ’Гаучоса’ је постигао други погодак, укупно шести у првенству, чиме се изједначио са Мауром Икардијем на првом месту листе стрелаца. Он је искористио велику грешку Замбелија, заобишао чувара мреже и лако затресао мрежу.

Екипа Масимилијана Алегрија спустила је ритам и рутински привела меч крају, дошавши до 18. бода, што је четири више него другопласирани Наполи, који има меч мање. Емполи је остао на претпоследњој позицији са само четири бода.