ITA: Argentinci čuvaju Juventus na čelu!

Fudbaleri Juventusa ostvarili su sigurnu pobedu na startu nedeljnog programa sedmog kola Serije A.

Fudbal 02.10.2016 | 15:00
Juventus je slavio na gostovanju Empoliju rezultatom 3:0, u utakmici u kojoj je blistao argentinsti duo Paolo Dibala-Gonsalo Iguain.

Petostruki uzastopni šampion Italije mučio se u prvom poluvremenu sa realizacijom i promašio nekoliko izglednih prilika.

Samo čudo je spaslo domaćina da na odmor ne ode sa do vrha napunjenom mrežom – redom su promašivali Pjanić, Kvadrado, Dibala i Iguain, da bi najskupljem igraču u istoriji italijanskog prvenstva bio poništen gol zbog ofsajda u 59. minutu.

Međutim, šest minuta kasnije ’Stara dama’ je otvorila protivnika – Aleks Sandro je lepo pronašao Dibalu, koji je prihvatio loptu u kaznenom prostoru i sa nekih desetak metara je zakucao pod prečku golmana Skorupskog.

Već u sledećem pravom napadu Juventus je rešio meč, pošto je Iguain bio neometan i sa ivice kaznenog prostora pogodio donji desni ugao.

Nije mnogo vremena prošlo, a napadač ’Gaučosa’ je postigao drugi pogodak, ukupno šesti u prvenstvu, čime se izjednačio sa Maurom Ikardijem na prvom mestu liste strelaca. On je iskoristio veliku grešku Zambelija, zaobišao čuvara mreže i lako zatresao mrežu.

Ekipa Masimilijana Alegrija spustila je ritam i rutinski privela meč kraju, došavši do 18. boda, što je četiri više nego drugoplasirani Napoli, koji ima meč manje. Empoli je ostao na pretposlednjoj poziciji sa samo četiri boda.