Пекинг: 34 гема, 15 брејкова, драматичан пораз Јелене!

Српска тенисерка Јелена Јанковића поражена је на старту турнира у Пекингу од Кристине Младеновић.

Тенис 02.10.2016 | 12:45
Јанковићева је у драматичном мечу пуном преокрета изгубила од Францускиње резултатом 6:3, 5:7, 7:6 (7-4), после више од два и по сата игре.

Колико сервис није предност у женском тенису показује чињенице да је од укупно 34 гема колико је одиграно, било чак 15 брејкова.

У само једном гему у којем су виђене брејк шансе није дошло до одузимања сервиса, пошто је Јанковићева показала менталну стабилност и задржала стечену предност у другом сету.

Тај део игре добила је пошто је три пута одузела сервис ривалки, једном више него што је губила своје гемове, изједначивши у сетовима на 1-1.

Францускиња је боље отворила меч, константно била у предности и после више од 40 минута дошла до вођства, да би у трећем преживела ’фестивал’ брејкова и у додатном гему дошла до великог тријумфа.

Она ће се у следећој рунди састати са Американком Медисон Киз, која је као осма носитељка била слободна на старту.

С друге стране, Јелена је након добрих наступа у Гвангжуу и Вухану посустала и доживела пораз у првом колу.

Турнир у Пекингу игра се за наградни фонд од 5.424.394 долара.