Peking: 34 gema, 15 brejkova, dramatičan poraz Jelene!

Srpska teniserka Jelena Jankovića poražena je na startu turnira u Pekingu od Kristine Mladenović.

Tenis 02.10.2016 | 12:45
Jankovićeva je u dramatičnom meču punom preokreta izgubila od Francuskinje rezultatom 6:3, 5:7, 7:6 (7-4), posle više od dva i po sata igre.

Koliko servis nije prednost u ženskom tenisu pokazuje činjenice da je od ukupno 34 gema koliko je odigrano, bilo čak 15 brejkova.

U samo jednom gemu u kojem su viđene brejk šanse nije došlo do oduzimanja servisa, pošto je Jankovićeva pokazala mentalnu stabilnost i zadržala stečenu prednost u drugom setu.

Taj deo igre dobila je pošto je tri puta oduzela servis rivalki, jednom više nego što je gubila svoje gemove, izjednačivši u setovima na 1-1.

Francuskinja je bolje otvorila meč, konstantno bila u prednosti i posle više od 40 minuta došla do vođstva, da bi u trećem preživela ’festival’ brejkova i u dodatnom gemu došla do velikog trijumfa.

Ona će se u sledećoj rundi sastati sa Amerikankom Medison Kiz, koja je kao osma nositeljka bila slobodna na startu.

S druge strane, Jelena je nakon dobrih nastupa u Gvangžuu i Vuhanu posustala i doživela poraz u prvom kolu.

Turnir u Pekingu igra se za nagradni fond od 5.424.394 dolara.