БЛ: Бајерн ремизирао, побједе Фрајбурга и Херте! Бајер срушио Дортмунд!

Фудбалери Бајерна одиграли су нерешен меч са Келном , Фрајбург је славио против Франкфурта, док је Херта била боља од Хамбургера, у седмом колу Бундеслиге. Фудбалери Бајера из Леверкузена победили су на свом терену Борусију Дортмунд са 2:0.

Фудбал 01.10.2016 | 22:30
Екипа Карла Анчелотија водила је у првом полувремену голом Џошуа Кимиха у 40, али је нападач Келна, Антонио Модесте, изједначио у 63. минуту - 1:1.

Иако је минхенска екипа имла већи посед лопте током целог меча, на крају је однела бод са Алијанц Арене, а три минута пре краја меча Хуан Бернарт није искористио велику шансу после примљеног паса са ивице шеснаестерца и погодио је стативу.

Бајерн је први са 16 поена, док је Келн на 4. позицији са 12 освојених бодова. Српски фудбалери Милош Јојић и Филип Младеновић били су на клупи Келна и нису улазили у игру.

Херта је головима Ведада Ибишевића у 29, а потом и у 70. минуту из пенала победила Хамбург – 2:0. Филип Костић одиграо је цео меч за екипу из Хамбурга.

Фрајбург је у четвртом минуту решио питање победника голом Винченца Грифа – 1:0 и са 12. се попео на девето место са десет бодова. Стефан Медојевић због повреде није био у тиму из Фрранкфурта.

Хофенхајм је са 2:1 славио против Инглоштада и у првом полувремену решио питање победника. Голове су постигли Вагнер и Демирбај, док је једини погодак за Инголштад постигао Лукас Хинтерсер у 94. минуту из пенала.

Четири гола виђена су на мечу Дармштада и Бремена, који је завршен нерешеним резултатом – 2:2.

Двоструки стрелац Дармштада био је Антонио- Мирко Чолак, а за екипу Бремена Ламин Лудович Сане је дао гол у 51, и био асистенТ код другог гола који је Серж Гнабри постигао у 67. минуту. Српски фудбалер Милош Вељковић није улазио у екипу Бремена.

Фудбалери Бајера из Леверкузена победили су на свом терену Борусију Дортмунд са 2:0 у шестом колу Бундеслиге.

Бајер је остварио други узастопни тријумф, али и гурнуо свог ривала на треће место табеле.

Шампион и лидер на табели Бајерн Минхен одиграо је данас код куће 1:1 са Келном, тако да је Борусија имала прилику да смањи четири бода заостатка, али је била немоћна пред расположеним Леверкузеном, који је играо без повредјеног Јоела Похјанпала, једног од два најбоља стрелц екипе.

Овакав исход искористила је Херта, која је победом над Хамбургом дошла на друго место, са два бода више од Дортмунда. Бајер је седми са 10 бодова, колико има и шести Менхенгладбах, док Дортмунд, Келн и Лајпциг имају по 12.

Борусија је имала иницијативу и посед, али је Бајер давао голове. Оба гола покренуо је Хакан Чалханоглу. Он је прво у 10. минуту извео корнер који је Адмир Мехмеди сјајно "покупио" главом и савладао Романа Буркија.

Бењамин Хенрикс је проиграо Чалханоглуа у 79. минуту по левој страни, а он је протрчао, покупио лопту, ушао у шеснаестерац и вратио лопту у средину, где је нашао Хавијер Ернандес и у паду послао лопту у мрежу.

То је Ћићариту, најбољем играчу Бундеслиге у септембру, био пети гол у првенству и сада је дошао на деобу првог места листе стрелаца.

Оба тима имала су још по једну добру прилику, а Пјер-Емерик Обамејанг затресао је мрежу у 88. минуту, али гол није признат због офсајда.