BL: Bajern remizirao, pobjede Frajburga i Herte! Bajer srušio Dortmund!

Fudbaleri Bajerna odigrali su nerešen meč sa Kelnom , Frajburg je slavio protiv Frankfurta, dok je Herta bila bolja od Hamburgera, u sedmom kolu Bundeslige. Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na svom terenu Borusiju Dortmund sa 2:0.

Fudbal 01.10.2016 | 22:30
Ekipa Karla Ančelotija vodila je u prvom poluvremenu golom Džošua Kimiha u 40, ali je napadač Kelna, Antonio Modeste, izjednačio u 63. minutu - 1:1.

Iako je minhenska ekipa imla veći posed lopte tokom celog meča, na kraju je odnela bod sa Alijanc Arene, a tri minuta pre kraja meča Huan Bernart nije iskoristio veliku šansu posle primljenog pasa sa ivice šesnaesterca i pogodio je stativu.

Bajern je prvi sa 16 poena, dok je Keln na 4. poziciji sa 12 osvojenih bodova. Srpski fudbaleri Miloš Jojić i Filip Mladenović bili su na klupi Kelna i nisu ulazili u igru.

Herta je golovima Vedada Ibiševića u 29, a potom i u 70. minutu iz penala pobedila Hamburg – 2:0. Filip Kostić odigrao je ceo meč za ekipu iz Hamburga.

Frajburg je u četvrtom minutu rešio pitanje pobednika golom Vinčenca Grifa – 1:0 i sa 12. se popeo na deveto mesto sa deset bodova. Stefan Medojević zbog povrede nije bio u timu iz Frrankfurta.

Hofenhajm je sa 2:1 slavio protiv Ingloštada i u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika. Golove su postigli Vagner i Demirbaj, dok je jedini pogodak za Ingolštad postigao Lukas Hinterser u 94. minutu iz penala.

Četiri gola viđena su na meču Darmštada i Bremena, koji je završen nerešenim rezultatom – 2:2.

Dvostruki strelac Darmštada bio je Antonio- Mirko Čolak, a za ekipu Bremena Lamin Ludovič Sane je dao gol u 51, i bio asistenT kod drugog gola koji je Serž Gnabri postigao u 67. minutu. Srpski fudbaler Miloš Veljković nije ulazio u ekipu Bremena.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na svom terenu Borusiju Dortmund sa 2:0 u šestom kolu Bundeslige.

Bajer je ostvario drugi uzastopni trijumf, ali i gurnuo svog rivala na treće mesto tabele.

Šampion i lider na tabeli Bajern Minhen odigrao je danas kod kuće 1:1 sa Kelnom, tako da je Borusija imala priliku da smanji četiri boda zaostatka, ali je bila nemoćna pred raspoloženim Leverkuzenom, koji je igrao bez povredjenog Joela Pohjanpala, jednog od dva najbolja strelc ekipe.

Ovakav ishod iskoristila je Herta, koja je pobedom nad Hamburgom došla na drugo mesto, sa dva boda više od Dortmunda. Bajer je sedmi sa 10 bodova, koliko ima i šesti Menhengladbah, dok Dortmund, Keln i Lajpcig imaju po 12.

Borusija je imala inicijativu i posed, ali je Bajer davao golove. Oba gola pokrenuo je Hakan Čalhanoglu. On je prvo u 10. minutu izveo korner koji je Admir Mehmedi sjajno "pokupio" glavom i savladao Romana Burkija.

Benjamin Henriks je proigrao Čalhanoglua u 79. minutu po levoj strani, a on je protrčao, pokupio loptu, ušao u šesnaesterac i vratio loptu u sredinu, gde je našao Havijer Ernandes i u padu poslao loptu u mrežu.

To je Ćićaritu, najboljem igraču Bundeslige u septembru, bio peti gol u prvenstvu i sada je došao na deobu prvog mesta liste strelaca.

Oba tima imala su još po jednu dobru priliku, a Pjer-Emerik Obamejang zatresao je mrežu u 88. minutu, ali gol nije priznat zbog ofsajda.