Цвајта: Како да не побиједиш кад те бодри 50.000 људи у другој лиги?!

Хановер ушао у серију победа, реми у Дизелдорфу...

Фудбал 01.10.2016 | 17:30
Хановер је коначно почео да оправдава епитет можда и првог фаворита за повратак у Бундеслигу! После оног непријатног пораза код куће од Динама из Дрездена екипа Данијела Штендела како да се тргла и од тада су ствари дошле на своје место.

Срећни реми у Билефелду (3:3) најавио је боље дане, а онда је кренула серија од три победе без примљеног гола. Последњи у низу који је пао пред Хановером јесте Санкт Паули - 2:0. Пред50.000 прилично ватрених навијача на ХДИ арени домаћин је дуго ломио жилаве Гусаре, да би коначно сломио у последњих 15 минута меча.

Госте је начео Турчин Кенан Караман у 75. минуту, на тачку на овај сусрет дефинитивно ставио Феликс Клаус у трећем минуту надокнаде, када је Санкт Паули кренуо на све или ништа. Хановер је други на табели и ту ће вероватно и остати пред наредно коло и гостовање Унион Берлину.

У другом данашњем сусрету екипе из средине табеле Фортуна и Карлсруе поделили су бодове - 1:1. Домаћин је водио од 37. минута, али нису се навијачи у Дизелдорфу дуго радовали. Коначан резултат поставио је Камбери после само два минута игре у наставку...