Cvajta: Kako da ne pobijediš kad te bodri 50.000 ljudi u drugoj ligi?!

Hanover ušao u seriju pobeda, remi u Dizeldorfu...

Fudbal 01.10.2016 | 17:30
Hanover je konačno počeo da opravdava epitet možda i prvog favorita za povratak u Bundesligu! Posle onog neprijatnog poraza kod kuće od Dinama iz Drezdena ekipa Danijela Štendela kako da se trgla i od tada su stvari došle na svoje mesto.

Srećni remi u Bilefeldu (3:3) najavio je bolje dane, a onda je krenula serija od tri pobede bez primljenog gola. Poslednji u nizu koji je pao pred Hanoverom jeste Sankt Pauli - 2:0. Pred50.000 prilično vatrenih navijača na HDI areni domaćin je dugo lomio žilave Gusare, da bi konačno slomio u poslednjih 15 minuta meča.

Goste je načeo Turčin Kenan Karaman u 75. minutu, na tačku na ovaj susret definitivno stavio Feliks Klaus u trećem minutu nadoknade, kada je Sankt Pauli krenuo na sve ili ništa. Hanover je drugi na tabeli i tu će verovatno i ostati pred naredno kolo i gostovanje Union Berlinu.

U drugom današnjem susretu ekipe iz sredine tabele Fortuna i Karlsrue podelili su bodove - 1:1. Domaćin je vodio od 37. minuta, ali nisu se navijači u Dizeldorfu dugo radovali. Konačan rezultat postavio je Kamberi posle samo dva minuta igre u nastavku...