Цвајта: Нирнберг процвјетао - сад више није тако црно!

Нирнберг се коначно стабилизовао, а Динамо Дрезден после доброг старта кризира! Деветоструки шампион Немачке у прошлом колу славио је на гостовању у Билефелду и уписао прву победу у сезони, а вечерас је "крстио" и домаћи терен - 2:0 против једног од најпријатнијих изненађења досадашњег дела Цвајте Унион Берлина.

Фудбал 30.09.2016 | 21:30
Деловало је да ће Дер клуб данас имати лаган посао пошто су гости у 39. минуту остали без искљученог Педерсена, али само три минута касније црвени картон зарадио је и нападач домаћих, Камерунац Сали. У игри 10 на 10 Нирнберг је одмах стекао предност (45+1), а у наставку другим поготком Таухерта седам минута пре краја оверио тријумф.

И после две везане победе већ није све тако црно. Нирнбергу треће место које води у бараж "бежи" само шест бодова...

Најузбудљивије вечерас било је на сусрету Ауе - Бохум. После само 14 минута на овом мечу виђено је чак четири гола. Гости повели, домаћин преокренуо, па Есфелд, понајбољи играч ове утакмице за 2:2. Екипа Холанђанина Гертјана Вербека у других 45 минута подсетила је на нека издања из првог дела прошле сезоне када је била у самом врху и погоцима Гамераха и Млапе славила са 4:2.

А Динамо је у кризи. Онај убедљив пораз код куће од Ауе пре неколико недеља потпуно је избацио овај тим из ритма. Бољи од Динама сада је био и Сандхаузен - 2:0. Ово је четврта утакмица заредом на којој момци из Дрездена не знају за победу...