Cvajta: Nirnberg procvjetao - sad više nije tako crno!

Nirnberg se konačno stabilizovao, a Dinamo Drezden posle dobrog starta krizira! Devetostruki šampion Nemačke u prošlom kolu slavio je na gostovanju u Bilefeldu i upisao prvu pobedu u sezoni, a večeras je "krstio" i domaći teren - 2:0 protiv jednog od najprijatnijih iznenađenja dosadašnjeg dela Cvajte Union Berlina.

Fudbal 30.09.2016 | 21:30
Delovalo je da će Der klub danas imati lagan posao pošto su gosti u 39. minutu ostali bez isključenog Pedersena, ali samo tri minuta kasnije crveni karton zaradio je i napadač domaćih, Kamerunac Sali. U igri 10 na 10 Nirnberg je odmah stekao prednost (45+1), a u nastavku drugim pogotkom Tauherta sedam minuta pre kraja overio trijumf.

I posle dve vezane pobede već nije sve tako crno. Nirnbergu treće mesto koje vodi u baraž "beži" samo šest bodova...

Najuzbudljivije večeras bilo je na susretu Aue - Bohum. Posle samo 14 minuta na ovom meču viđeno je čak četiri gola. Gosti poveli, domaćin preokrenuo, pa Esfeld, ponajbolji igrač ove utakmice za 2:2. Ekipa Holanđanina Gertjana Verbeka u drugih 45 minuta podsetila je na neka izdanja iz prvog dela prošle sezone kada je bila u samom vrhu i pogocima Gameraha i Mlape slavila sa 4:2.

A Dinamo je u krizi. Onaj ubedljiv poraz kod kuće od Aue pre nekoliko nedelja potpuno je izbacio ovaj tim iz ritma. Bolji od Dinama sada je bio i Sandhauzen - 2:0. Ovo je četvrta utakmica zaredom na kojoj momci iz Drezdena ne znaju za pobedu...