Цвајта: Унион Берлин у Бундеслиги? Није немогуће...!

Сјајни тим Јенса Келера без проблема савладао Санкт Паули (2:0) на затварању седмог кола Цвајте.

Фудбал 26.09.2016 | 22:45
Херта игра сјајно у Бундеслиги ове сезоне, а ако и други локални клуб Унион Берлин буде наставио у досадашњем стилу, догодине ћемо у елити гледати и један градски дерби после много много година. Челични момци из једног од најпопуларнијих немачких градова, забележили су вечерас четврту победу у новој сезони, на свом терену против Санкт Паулија од 2:0.

Од првог до последњег минута фудбалери Јенса Келера били су маестрални, сјајно су контролисали дешавања на терену и везали шести меч без пораза у свим такмичењима. Госте из преграђа Хамбурга већ у 12. минуту начео је Аустријанац Филип Хосинер на пас најбољег појединца овог меча Кенија Редонда, а управо је млади Шпанац у 42. повисио вођство домаћина после велике грешке одбрамбеног фудбалера гостију.

Стечена предност умирила је играче Униона, гости из Хамбурга једва да су запретили голману домаћих Буску, док је домаћин пропустио шансе на другој страни да забележи убедљивију победу. Испромашивао се Скржибски који је вечерас добио већу минутажу у напду у одсуству једног од понајбољих фудбалера Униона Колина Кванера, стрелца шест голова ове сезоне.

После нове победе Унион Берлин се пробио на друго место које дели са Хановером и Хајденхајмом (сви имају по 14 бодова), што је четири мање од лидера Брауншвајга и добрим изгледима да се бори за пласман у Бундеслигу. Санкт Паули је после четвртог пораза у сезони остао на деоби претпоследњег места са Нирнбергом и Кајзерслаутерном (сви имају по пет бодова) и очекује га сигурно грчевита борба за опстанак.