Cvajta: Union Berlin u Bundesligi? Nije nemoguće...!

Sjajni tim Jensa Kelera bez problema savladao Sankt Pauli (2:0) na zatvaranju sedmog kola Cvajte.

Fudbal 26.09.2016 | 22:45
Herta igra sjajno u Bundesligi ove sezone, a ako i drugi lokalni klub Union Berlin bude nastavio u dosadašnjem stilu, dogodine ćemo u eliti gledati i jedan gradski derbi posle mnogo mnogo godina. Čelični momci iz jednog od najpopularnijih nemačkih gradova, zabeležili su večeras četvrtu pobedu u novoj sezoni, na svom terenu protiv Sankt Paulija od 2:0.

Od prvog do poslednjeg minuta fudbaleri Jensa Kelera bili su maestralni, sjajno su kontrolisali dešavanja na terenu i vezali šesti meč bez poraza u svim takmičenjima. Goste iz pregrađa Hamburga već u 12. minutu načeo je Austrijanac Filip Hosiner na pas najboljeg pojedinca ovog meča Kenija Redonda, a upravo je mladi Španac u 42. povisio vođstvo domaćina posle velike greške odbrambenog fudbalera gostiju.

Stečena prednost umirila je igrače Uniona, gosti iz Hamburga jedva da su zapretili golmanu domaćih Busku, dok je domaćin propustio šanse na drugoj strani da zabeleži ubedljiviju pobedu. Ispromašivao se Skržibski koji je večeras dobio veću minutažu u napdu u odsustvu jednog od ponajboljih fudbalera Uniona Kolina Kvanera, strelca šest golova ove sezone.

Posle nove pobede Union Berlin se probio na drugo mesto koje deli sa Hanoverom i Hajdenhajmom (svi imaju po 14 bodova), što je četiri manje od lidera Braunšvajga i dobrim izgledima da se bori za plasman u Bundesligu. Sankt Pauli je posle četvrtog poraza u sezoni ostao na deobi pretposlednjeg mesta sa Nirnbergom i Kajzerslauternom (svi imaju po pet bodova) i očekuje ga sigurno grčevita borba za opstanak.