ХОЛ: Фајенорд - тако лијепо, тако ефикасно, тако шампионски...!

Лидер Ередивизије забележио и седми тријумф у низу над нејаком Родом - 5:0. Још један гол Ришаира Живковића.

Фудбал 26.09.2016 | 14:30
Ново коло и нова победа Фајенорда. Брутална и убедљива, против нејаке Роде од чак 5:0 за нови бег најближим пратиоцима Ајаксу и ПСВ Ајндховену на пет бодова разлике. Поново је чувени Де Кајп био испуњен до последњег места, игла нема где да падне протеклих недеља, колико траје серија без кикса "поноса севера", који је после уводних двадесетак минута офанзиве ушао у ритам којим је на крају згромио нејаке госте.

Николај Јоргенсен је у 25. минуту отворио голеаду, после велике грешке одбране Роде, а сваку резултатску недоумицу разрешио је Ал Ахмади лепим ударцем десетак минута касније. Био је то знак Роди да може да положи оружје, а у наставку је екипа из Керкрадеа попустила и доживела праву катастрофу.

Истина и лидер је био дрчан, посебно у финишу, као да је на семафору било 0:0, па је головимаТорнстре, затим још једном Јоргенсена и штопера Конголоа у последњих десетак минута потврдио убедљив тријумф за наставак сјајног низа.

Било је то још једно лепо недељно поподне за навијаче Фајенорда, тима који је хит у Европи ове јесни, а који су поздравили пулене Ђованија Ван Бронкхорста и честитали им прошлонедељни тријумф у Ајндховену. Овај велики клуб поново живи сан звани шампионска титула која готово 20 година није свраћала на Де Кајп.

Леп дан у Холандији је имао и фудбалер наших корена Ришаиро Живковић који је показао да је у топ форми. После оног сјајног спринта и два гола у Купу Холандије у четвртак увече, фудбалер Ајакса је данас покренуо нову победу Утрехта против Спарте (2:0). Сјајни нападач у трећем минуту је начео госте из Ротердама након што се сјајно снашао у петерцу гостију, а Баразит је у финишу потгврдио тријумф домаћина, за други везани тријумф и бег ка средини табеле.