HOL: Fajenord - tako lijepo, tako efikasno, tako šampionski...!

Lider Eredivizije zabeležio i sedmi trijumf u nizu nad nejakom Rodom - 5:0. Još jedan gol Rišaira Živkovića.

Fudbal 26.09.2016 | 14:30
Novo kolo i nova pobeda Fajenorda. Brutalna i ubedljiva, protiv nejake Rode od čak 5:0 za novi beg najbližim pratiocima Ajaksu i PSV Ajndhovenu na pet bodova razlike. Ponovo je čuveni De Kajp bio ispunjen do poslednjeg mesta, igla nema gde da padne proteklih nedelja, koliko traje serija bez kiksa "ponosa severa", koji je posle uvodnih dvadesetak minuta ofanzive ušao u ritam kojim je na kraju zgromio nejake goste.

Nikolaj Jorgensen je u 25. minutu otvorio goleadu, posle velike greške odbrane Rode, a svaku rezultatsku nedoumicu razrešio je Al Ahmadi lepim udarcem desetak minuta kasnije. Bio je to znak Rodi da može da položi oružje, a u nastavku je ekipa iz Kerkradea popustila i doživela pravu katastrofu.

Istina i lider je bio drčan, posebno u finišu, kao da je na semaforu bilo 0:0, pa je golovimaTornstre, zatim još jednom Jorgensena i štopera Kongoloa u poslednjih desetak minuta potvrdio ubedljiv trijumf za nastavak sjajnog niza.

Bilo je to još jedno lepo nedeljno popodne za navijače Fajenorda, tima koji je hit u Evropi ove jesni, a koji su pozdravili pulene Đovanija Van Bronkhorsta i čestitali im prošlonedeljni trijumf u Ajndhovenu. Ovaj veliki klub ponovo živi san zvani šampionska titula koja gotovo 20 godina nije svraćala na De Kajp.

Lep dan u Holandiji je imao i fudbaler naših korena Rišairo Živković koji je pokazao da je u top formi. Posle onog sjajnog sprinta i dva gola u Kupu Holandije u četvrtak uveče, fudbaler Ajaksa je danas pokrenuo novu pobedu Utrehta protiv Sparte (2:0). Sjajni napadač u trećem minutu je načeo goste iz Roterdama nakon što se sjajno snašao u petercu gostiju, a Barazit je u finišu potgvrdio trijumf domaćina, za drugi vezani trijumf i beg ka sredini tabele.