БЕЛ: Вече лудих голова у Белгији, Варегем је хит сезоне!

Гент славио сјајним поготком из слободњака у надокнади времена!

Фудбал 25.09.2016 | 13:15
Занимљиво фудбалско вече у Белгији које су обележили фудбалери Варегема. Они су новим тријумфом, трећим у низу, наставили битисање на челу табеле у Про лиги. Није им било лако, после првих 45 минута на гостовању Мехелену губили су са 2:0, али су у наставку смогли снаге да тотално прекрену резултат и забележе тријумф.

Данац Лукас Лерагер био је творац чудесног преокрета Зулте Варегема, а када неког крене, баш га крене као њега. Прво је у 51. минуту смањио на 2:1, а затим после поготкаКопмана (80. минут) комплетирао је тотални преокрет сјајним голом у 89.

Тај гол био је повод да гостујући навијачи бурно прославе тријумф који им је омогућио да сањају сан звани шампионска титула. Све је у фудбалу могуће, ако је могао Лестер прошле сезоне, зашто не може и Варегем...

Још један узбудљив меч ове вечери решен је у финишу, а за драматичну завршницу побринуо се дефанзивац Гента Роб Шофс. Играла се надокнада времена, судија је досудио слободан ударац на неких 25 метара, а фудбалер домаћина сјајно је циљао и погодио мрежу Сент Трудена за тријумф Гента.

Претходно је сјајан гол дао и Петерс за госте, такође из слободњака, али је то ремек дело остало у сенци поготка Шофса којим се Гент пробио на деобу другог места са Андерлехтом који сутра игра свој меч. Српски репрезентативац Стефан Митровић одиграо је цео меч за домаћина.