BEL: Veče ludih golova u Belgiji, Varegem je hit sezone!

Gent slavio sjajnim pogotkom iz slobodnjaka u nadoknadi vremena!

Fudbal 25.09.2016 | 13:15
Zanimljivo fudbalsko veče u Belgiji koje su obeležili fudbaleri Varegema. Oni su novim trijumfom, trećim u nizu, nastavili bitisanje na čelu tabele u Pro ligi. Nije im bilo lako, posle prvih 45 minuta na gostovanju Mehelenu gubili su sa 2:0, ali su u nastavku smogli snage da totalno prekrenu rezultat i zabeleže trijumf.

Danac Lukas Lerager bio je tvorac čudesnog preokreta Zulte Varegema, a kada nekog krene, baš ga krene kao njega. Prvo je u 51. minutu smanjio na 2:1, a zatim posle pogotkaKopmana (80. minut) kompletirao je totalni preokret sjajnim golom u 89.

Taj gol bio je povod da gostujući navijači burno proslave trijumf koji im je omogućio da sanjaju san zvani šampionska titula. Sve je u fudbalu moguće, ako je mogao Lester prošle sezone, zašto ne može i Varegem...

Još jedan uzbudljiv meč ove večeri rešen je u finišu, a za dramatičnu završnicu pobrinuo se defanzivac Genta Rob Šofs. Igrala se nadoknada vremena, sudija je dosudio slobodan udarac na nekih 25 metara, a fudbaler domaćina sjajno je ciljao i pogodio mrežu Sent Trudena za trijumf Genta.

Prethodno je sjajan gol dao i Peters za goste, takođe iz slobodnjaka, ali je to remek delo ostalo u senci pogotka Šofsa kojim se Gent probio na deobu drugog mesta sa Anderlehtom koji sutra igra svoj meč. Srpski reprezentativac Stefan Mitrović odigrao je ceo meč za domaćina.