ХОЛ: Ајакс брутално налупао Цволе, ПСВ се рехабилитовао у Ротердаму!

Фаворити без грешке у потери за Фајенордом!

Фудбал 25.09.2016 | 12:15
Све је протеклих недеља у Холандији у знаку лидера Фајенорда, али нејгови пратиоци, пре свих Ајакс и ПСВ послали су вечерас поруке ротердамском клубу да су спремни за наставак шампионске трке. Оба популарна тима били су успешни, на својим мечевима, а бољи утисак оставио је разиграни амстердамски гигант који је на свом терену испрашио Цволе са 5:1.

Рани гол Браме као да је разбеснео пулене тренера Боша који нису имали милости према гостима. Колумбијски штопер Дејвинсон Санчез сјајно се представио домаћој публици на Амстердам арени где је головима у осмом и 38. минуту донео преокрет Ајаксу и миран наставак утакмице.

У другом делу Копљаници су још три пута зтресли мрежу Цволеа, а за само девет минута још три гола значила су катастрофу гостију. Немања Гудељ није играо за Ајакс на овом мечу, преседео га је на клупи, а четвртом победом у низу најтрофејнији холандски клуб пробио се на друго место са два бода заостатка за Фајенордом, уз меч мање.

ПСВ Ајндховен успео је да залечи ране после прошлонедељног пораза од лидера Фајенорда и то лаким тријумфом на гостовању солидном Ексцелзиору у Ротердаму од 3:1.Нарсинг је рано довео Филипсовце у вођство, али је ветеран Луиђи Бруинс са беле тачке у 26. минуту донео изједначење.

Најбољи стрелац гостију Лук Де Јонг погодио је у надокнади првог полувремена за 2:1, да би у наставку чета Филипа Кокуа пореко Дејвија Пропера у финишу потврдила победу којом се изједначила са Ајаксом на деоби другог места.