HOL: Ajaks brutalno nalupao Cvole, PSV se rehabilitovao u Roterdamu!

Favoriti bez greške u poteri za Fajenordom!

Fudbal 25.09.2016 | 12:15
Sve je proteklih nedelja u Holandiji u znaku lidera Fajenorda, ali nejgovi pratioci, pre svih Ajaks i PSV poslali su večeras poruke roterdamskom klubu da su spremni za nastavak šampionske trke. Oba popularna tima bili su uspešni, na svojim mečevima, a bolji utisak ostavio je razigrani amsterdamski gigant koji je na svom terenu isprašio Cvole sa 5:1.

Rani gol Brame kao da je razbesneo pulene trenera Boša koji nisu imali milosti prema gostima. Kolumbijski štoper Dejvinson Sančez sjajno se predstavio domaćoj publici na Amsterdam areni gde je golovima u osmom i 38. minutu doneo preokret Ajaksu i miran nastavak utakmice.

U drugom delu Kopljanici su još tri puta ztresli mrežu Cvolea, a za samo devet minuta još tri gola značila su katastrofu gostiju. Nemanja Gudelj nije igrao za Ajaks na ovom meču, presedeo ga je na klupi, a četvrtom pobedom u nizu najtrofejniji holandski klub probio se na drugo mesto sa dva boda zaostatka za Fajenordom, uz meč manje.

PSV Ajndhoven uspeo je da zaleči rane posle prošlonedeljnog poraza od lidera Fajenorda i to lakim trijumfom na gostovanju solidnom Ekscelzioru u Roterdamu od 3:1.Narsing je rano doveo Filipsovce u vođstvo, ali je veteran Luiđi Bruins sa bele tačke u 26. minutu doneo izjednačenje.

Najbolji strelac gostiju Luk De Jong pogodio je u nadoknadi prvog poluvremena za 2:1, da bi u nastavku četa Filipa Kokua poreko Dejvija Propera u finišu potvrdila pobedu kojom se izjednačila sa Ajaksom na deobi drugog mesta.