БЕЛ: Брижов ''Сале Илић'' начео српски Мускрон, шампион коначно личи на себе!

Коначно је Бриж ушао у свој ритам! Шампионски! На гостовању српском Мускрону у првом мечу 8. кола белгијски првак је славио с убедљивих 3:0, везао другу победу и сада много спокојнији чека меч Лиге шампиона против Копенхагена, односно дерби са Гентом у домаћем првенству.

Фудбал 24.09.2016 | 08:30
Најзаслужнији за три бода Брижа синоћ свакако је 24-годишњи Колумбијац Хозе Исквијердо, двоструки стрелац у 19. и 54. минуту, али не можемо да се отмемо утиску да огроман део заслуга иде и на рачун 39-годишњег Тимија Симонса, Брижовог Салета Илића, који је својим пасом за први гол Исквијерда пребацио читаву одбрану домаћег тима и тако начео ривала. Симонс је иначе свих 90 минута уз Клаудемира, двоструког асистента, дириговао игром гостију.

Трећи гол за Бриж дело је искусног голгетера Фосена у 76. минуту.

Када су у питању Срби у дресу Мускрона они нису имали много прилика за истицање. Лука Стојановић и Филип Марковић одиграли су свих 90 минута без значајнијег учинка, док јеНикола Гулан у игру ушао тек у 81. минуту. Бриж је сада на деоби треће позиције са 13 бодова, три мање од лидера Зулте Варегема који је сакупио 16 и има меч мање. Андерлехт је такође одиграо седам утакмица, попут Зултеа, и сакупио бод мање...