BEL: Brižov ''Sale Ilić'' načeo srpski Muskron, šampion konačno liči na sebe!

Konačno je Briž ušao u svoj ritam! Šampionski! Na gostovanju srpskom Muskronu u prvom meču 8. kola belgijski prvak je slavio s ubedljivih 3:0, vezao drugu pobedu i sada mnogo spokojniji čeka meč Lige šampiona protiv Kopenhagena, odnosno derbi sa Gentom u domaćem prvenstvu.

Fudbal 24.09.2016 | 08:30
Najzaslužniji za tri boda Briža sinoć svakako je 24-godišnji Kolumbijac Hoze Iskvijerdo, dvostruki strelac u 19. i 54. minutu, ali ne možemo da se otmemo utisku da ogroman deo zasluga ide i na račun 39-godišnjeg Timija Simonsa, Brižovog Saleta Ilića, koji je svojim pasom za prvi gol Iskvijerda prebacio čitavu odbranu domaćeg tima i tako načeo rivala. Simons je inače svih 90 minuta uz Klaudemira, dvostrukog asistenta, dirigovao igrom gostiju.

Treći gol za Briž delo je iskusnog golgetera Fosena u 76. minutu.

Kada su u pitanju Srbi u dresu Muskrona oni nisu imali mnogo prilika za isticanje. Luka Stojanović i Filip Marković odigrali su svih 90 minuta bez značajnijeg učinka, dok jeNikola Gulan u igru ušao tek u 81. minutu. Briž je sada na deobi treće pozicije sa 13 bodova, tri manje od lidera Zulte Varegema koji je sakupio 16 i ima meč manje. Anderleht je takođe odigrao sedam utakmica, poput Zultea, i sakupio bod manje...