БЛ: Борусија стрепела, али се изједначила са Бајерном

Фудбалери Борусије Дортмунд савладали су Фрајбург резултатом 3:1 у првој утакмици петог кола немачке Бундеслиге.

Фудбал 23.09.2016 | 23:45
Упркос томе што није блистала као прошле недеље, Борусија је наставила серију победа, остварила трећи узастопни тријумф, чиме се изједначила на челу табеле са првопласираним Бајерном из Минхена који такође има 12 бодова, али и меч мање.

Иако су гости из Фрајбурга имали прву шансу у петом минуту, момци у жутим дресовима брзо су преузели контролу и почели да ређају шансе.

Ипак, изабраници Томаса Тухела су се дуго мучили – редом су промашивали Обамејанг, Папастатопулос и Гинтер, пре него што је габонски нападач пробио бедем гостију у најбољем тренутку, минут пред одлазак на одмор.

Усман Дембеле прошао је по левој страни, послао оштру лопту у петерац где Обамејанг уклизава и постиже пети гол у првенству.

Тим резултатом отишло се на одмор, а вицешампион Немачке дуплирао је вођство већ на старту наставка. Лукаш Пишчек одлично је проиграо Кастра, овај желео да убаци лопту испред гола са десног бока, али је одбрана стигла да интервенише. Међутим, нису рашчистили ситуацију, Пишчек је покупио одбитак и послао га у мрежу.

Чинило се да је тада сусрет решен, али се Фрајбург враћа врло брзо – Хаберер је у 60. минуту одлично проиграо Филипа, овај прошао поред ’кратког’ Папастатопулоса и рутински савладао Буркија за 2:1.

Међутим, притисак је опао, да би Рафаел Гереиро у првом минуту надокнаде времена отклонио сва питања око победника

Српски репрезентативац Александар Игњовски провео је читавих 90 минута на терену за екипу која је остала на деветој позицији са шест освојених бодова.