BL: Borusija strepela, ali se izjednačila sa Bajernom

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Frajburg rezultatom 3:1 u prvoj utakmici petog kola nemačke Bundeslige.

Fudbal 23.09.2016 | 23:45
Uprkos tome što nije blistala kao prošle nedelje, Borusija je nastavila seriju pobeda, ostvarila treći uzastopni trijumf, čime se izjednačila na čelu tabele sa prvoplasiranim Bajernom iz Minhena koji takođe ima 12 bodova, ali i meč manje.

Iako su gosti iz Frajburga imali prvu šansu u petom minutu, momci u žutim dresovima brzo su preuzeli kontrolu i počeli da ređaju šanse.

Ipak, izabranici Tomasa Tuhela su se dugo mučili – redom su promašivali Obamejang, Papastatopulos i Ginter, pre nego što je gabonski napadač probio bedem gostiju u najboljem trenutku, minut pred odlazak na odmor.

Usman Dembele prošao je po levoj strani, poslao oštru loptu u peterac gde Obamejang uklizava i postiže peti gol u prvenstvu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a vicešampion Nemačke duplirao je vođstvo već na startu nastavka. Lukaš Pišček odlično je proigrao Kastra, ovaj želeo da ubaci loptu ispred gola sa desnog boka, ali je odbrana stigla da interveniše. Međutim, nisu raščistili situaciju, Pišček je pokupio odbitak i poslao ga u mrežu.

Činilo se da je tada susret rešen, ali se Frajburg vraća vrlo brzo – Haberer je u 60. minutu odlično proigrao Filipa, ovaj prošao pored ’kratkog’ Papastatopulosa i rutinski savladao Burkija za 2:1.

Međutim, pritisak je opao, da bi Rafael Gereiro u prvom minutu nadoknade vremena otklonio sva pitanja oko pobednika

Srpski reprezentativac Aleksandar Ignjovski proveo je čitavih 90 minuta na terenu za ekipu koja je ostala na devetoj poziciji sa šest osvojenih bodova.