БЛ: Борусија на "турбо погон", настрадао Волфсбург! И још...

Фудбалери Борусије настављају да мељу ривале у Бундеслиги, након Дармштата напунила је мрежу и Волфсбурга.

Фудбал 20.09.2016 | 22:00
"Милионери" су декласирали "вукове" са 6:1 на њиховом терену и преузели прво место на табели бар на 24 часа.

У сјајној форми је и Ајнтрахт који је са 2:0 у Инголштату стигао до треће победе у четири кола и позиције да се у наставку сезоне бори за пласман у Европу.

Хамбургер СВ је без Филипа Костића у тиму поражен минималним резултатом у Фрајбургу, док је је Дармштат у надокнади времена изборио реми са Хофенхајм 1:1.

Борусија је пре три дана постигла шест, а сада пет голова. У Волфсбургу је двоструки стрелац био Пјер-Емерик Обамејанг, првенац у жутом дресу постигао је Османе Дембеле, гол и две асистенције имао је Рафаел Гереиро, а два гола сервирао је Гонсало Кастро.

Ајнтрахт је Инголштат сломио на прелазу из првог у друго полувреме, Абрахам је донео предност у надокнади првих 45 минута, а већ у петом минуту наставка погодио је Очипка.

Тријумф Фрајбургу је 20 минута пре краја донео резервиста Нилс Петерсен, док је Олињк у 92. минуту спасао Дармштат пораза.

Андреј Крамарић је почетком другог полувремена донео предност Хофенхајму, који је ипак ремизирао четврти пут у низу.