BL: Borusija na "turbo pogon", nastradao Volfsburg! I još...

Fudbaleri Borusije nastavljaju da melju rivale u Bundesligi, nakon Darmštata napunila je mrežu i Volfsburga.

Fudbal 20.09.2016 | 22:00
"Milioneri" su deklasirali "vukove" sa 6:1 na njihovom terenu i preuzeli prvo mesto na tabeli bar na 24 časa.

U sjajnoj formi je i Ajntraht koji je sa 2:0 u Ingolštatu stigao do treće pobede u četiri kola i pozicije da se u nastavku sezone bori za plasman u Evropu.

Hamburger SV je bez Filipa Kostića u timu poražen minimalnim rezultatom u Frajburgu, dok je je Darmštat u nadoknadi vremena izborio remi sa Hofenhajm 1:1.

Borusija je pre tri dana postigla šest, a sada pet golova. U Volfsburgu je dvostruki strelac bio Pjer-Emerik Obamejang, prvenac u žutom dresu postigao je Osmane Dembele, gol i dve asistencije imao je Rafael Gereiro, a dva gola servirao je Gonsalo Kastro.

Ajntraht je Ingolštat slomio na prelazu iz prvog u drugo poluvreme, Abraham je doneo prednost u nadoknadi prvih 45 minuta, a već u petom minutu nastavka pogodio je Očipka.

Trijumf Frajburgu je 20 minuta pre kraja doneo rezervista Nils Petersen, dok je Olinjk u 92. minutu spasao Darmštat poraza.

Andrej Kramarić je početkom drugog poluvremena doneo prednost Hofenhajmu, koji je ipak remizirao četvrti put u nizu.