СЛС: Војводина као лидер иде на ноге Звезди!

Фудбалери Војводине нови су лидери Суперлиге Србије, после девет кола.

Фудбал 19.09.2016 | 09:15
"Лале" су у последњем мечу кола савладале чачански Борац 2:1 (1:0) на свом "Карађорђу" у недељу.

Новосађани су тако искористили поклон Партизана победом у 152. дербију и престигли Црвену звезду. Воша у следећем колу гостује управо актуелном шампиону на стадиону "Рајко Митић".

Војводина је седмом победом у првенству преузела чело табеле са 23 бода, има један више од црвено-белих, док је Борац пао на дно изједначен са Чукаричким са по пет.

"Лале" су повеле већ у 13. минуту прекоДушана Јованчића. Малбашић је пробио по левој страни, одиграо повратни пас на десетак метара од гола, а 26-годишњи везиста послао лопту у мрежу Чачана.

Мотивисани домаћин је у потпуности контролисао ритам игре у Новом Саду, расположени су били Мелег, Малбашић, Пушкарић, али је Борац одолевао до краја полувремена.

Ипак, у петом минуту наставка гости су поклонили Војводини други гол. Иако Лакићевић није могао да стигне једну лопту на путу ка казненом простору гостију, беспотребно је фаулиран, а после центаршута Мелега мрежу погађа штопер Владимир Ковачевић.

Само осам минута касније гости успевају да се врате у резултатски живот, Лазар Јовановић смањује на 2:1. Кордић је погрешио у предаји лопте и поклонио је ривалу који је шаље у небрањен гол.

Међутим, Борац није могао више од тога, Војводина је у финишу пропуштала шансе преко Мелега, Трифуновића и Зиличића, па се без бодова враћа у Чачак.