SLS: Vojvodina kao lider ide na noge Zvezdi!

Fudbaleri Vojvodine novi su lideri Superlige Srbije, posle devet kola.

Fudbal 19.09.2016 | 09:15
"Lale" su u poslednjem meču kola savladale čačanski Borac 2:1 (1:0) na svom "Karađorđu" u nedelju.

Novosađani su tako iskoristili poklon Partizana pobedom u 152. derbiju i prestigli Crvenu zvezdu. Voša u sledećem kolu gostuje upravo aktuelnom šampionu na stadionu "Rajko Mitić".

Vojvodina je sedmom pobedom u prvenstvu preuzela čelo tabele sa 23 boda, ima jedan više od crveno-belih, dok je Borac pao na dno izjednačen sa Čukaričkim sa po pet.

"Lale" su povele već u 13. minutu prekoDušana Jovančića. Malbašić je probio po levoj strani, odigrao povratni pas na desetak metara od gola, a 26-godišnji vezista poslao loptu u mrežu Čačana.

Motivisani domaćin je u potpunosti kontrolisao ritam igre u Novom Sadu, raspoloženi su bili Meleg, Malbašić, Puškarić, ali je Borac odolevao do kraja poluvremena.

Ipak, u petom minutu nastavka gosti su poklonili Vojvodini drugi gol. Iako Lakićević nije mogao da stigne jednu loptu na putu ka kaznenom prostoru gostiju, bespotrebno je fauliran, a posle centaršuta Melega mrežu pogađa štoper Vladimir Kovačević.

Samo osam minuta kasnije gosti uspevaju da se vrate u rezultatski život, Lazar Jovanović smanjuje na 2:1. Kordić je pogrešio u predaji lopte i poklonio je rivalu koji je šalje u nebranjen gol.

Međutim, Borac nije mogao više od toga, Vojvodina je u finišu propuštala šanse preko Melega, Trifunovića i Ziličića, pa se bez bodova vraća u Čačak.