ХОЛ: Твенте најзад прави, побједе Витесеа и Херенвена!

Гвардиолин мали хара Холандијом: Слободњак у стилу Роналда, Унал је озбиљан мајстор! Овај 19-годишњи Турчин игра сјајан фудбал. Сада је пресудио Ден Хагу с два гола!

Фудбал 18.09.2016 | 11:30
Твенте је дошао до важне победе против Ден Хага резултатом 4:1 (2:0), али је више од њега добио Манчестер Сити. Грађани су послали младог Енеса Унала на каљење у Твенте, а овај се разгоропадио!

Против Гронингена хет-трик, у овом дуелу два гола. Први у 13. минуту био је право ремек дело из слободног ударца. Без превеликог угла затегао је "суви лист" у стилу Кристијана Роналда и спаса за Ден Хаг није било.

Исти исход био је и у 35. минуту када је показао да зна да удари и главом. Није претерано висок (185 цм), али је показао изузетну технику ударца.

Велика нада Ситија, велика нада фудбала уопште!

Иза Енеса Унала је сјајна статистика у млађим селекцијама Бурсе и репрезентације Турске. Он је са 16 година постигао први гол у шампионату и тако постао најмлађи стрелац у историји тамошњег фудбала, за селекцију своје домовине до 16 година одиграо је 25 утакмица и постигао 24 гола, а омладински стаж у дресу Бурсе обележио је са 170 голова на 102 меча.

Слободњаци су му специјалност. То је више него очигледно.

До краја меча прецизни за домаћина били су Целина и Мокотјо, док је почасни стрелац за ове сезоне одлични Ден Хаг био Јансен. Сјајна утакмица за Твенте.