HOL: Tvente najzad pravi, pobjede Vitesea i Herenvena!

Gvardiolin mali hara Holandijom: Slobodnjak u stilu Ronalda, Unal je ozbiljan majstor! Ovaj 19-godišnji Turčin igra sjajan fudbal. Sada je presudio Den Hagu s dva gola!

Fudbal 18.09.2016 | 11:30
Tvente je došao do važne pobede protiv Den Haga rezultatom 4:1 (2:0), ali je više od njega dobio Mančester Siti. Građani su poslali mladog Enesa Unala na kaljenje u Tvente, a ovaj se razgoropadio!

Protiv Groningena het-trik, u ovom duelu dva gola. Prvi u 13. minutu bio je pravo remek delo iz slobodnog udarca. Bez prevelikog ugla zategao je "suvi list" u stilu Kristijana Ronalda i spasa za Den Hag nije bilo.

Isti ishod bio je i u 35. minutu kada je pokazao da zna da udari i glavom. Nije preterano visok (185 cm), ali je pokazao izuzetnu tehniku udarca.

Velika nada Sitija, velika nada fudbala uopšte!

Iza Enesa Unala je sjajna statistika u mlađim selekcijama Burse i reprezentacije Turske. On je sa 16 godina postigao prvi gol u šampionatu i tako postao najmlađi strelac u istoriji tamošnjeg fudbala, za selekciju svoje domovine do 16 godina odigrao je 25 utakmica i postigao 24 gola, a omladinski staž u dresu Burse obeležio je sa 170 golova na 102 meča.

Slobodnjaci su mu specijalnost. To je više nego očigledno.

Do kraja meča precizni za domaćina bili su Celina i Mokotjo, dok je počasni strelac za ove sezone odlični Den Hag bio Jansen. Sjajna utakmica za Tvente.