ИТА: Милинковић-Савић погурао Лацио, славио и Наполи, опет два гола Милика!

Фудбалери Лација савладали су Пескару 3:0, у првом суботњем мечу четвртог кола Серије А. Фудбалери Наполија савладали су Болоњу 2:1, у другом суботњем мечу.

Фудбал 17.09.2016 | 23:45
Римски клуб мучио се до средине другог полувремена када је "лед" пробио српски репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић, првим голом у сезони.

После неколико додавања у средини терена, лопта је стигла на десну страну до Андерсона који шаље центаршут из прве, а на другој стативи сјајно поред свог чувара скаче СМС и главом тресе мрежу.

У року од десетак минута Лацио је постигао још два гола, Стефан Раду и Чиро Имобиле су потврдили други тријумф небеско плавих у сезони.

Гости из Пескаре имају за чим да жале, Албанац Љедијан Мемушај је у 35. минуту промашио пенал за вођство, шутирао је поред гола домаћина.

Осим Милинковић-Савића, за Лацио је у стартној постави играо и Филип Ђорђевић који је почетком другог полувремена промашио сјајну прилику на петерцу.

С друге стране, Душан Баста је ушао као резерва уместо Бразилца Фелипеа Андерсона 20-ак минута пре краја меча.

Фудбалери Наполија савладали су Болоњу 2:1, у другом суботњем мечу четвртог кола Серије А.

Наполи је повео у 14. минуту голом Хосеа Каљехона, после додавања Лоренца Инсињеа.

Гости услевају да изједначе у десетом минуту наставка, после комбинације Нађа и Симонеа Вердија.

Ипак, у последњих 25 минута домаћин решава меч, а три бодова доноси Пољак Аркадијуш Милик.

Момак који је за 30 милиона евра стигао из Ајакса као замена за Гонсала Игуаина је други пут у само неколико дана постигао два гола.

Наполи је бар на 24 сата преузео прво место у Калчу са десет бодова, једним више од Јувентуса који у недељу игра "Дерби Италије" са Интером на Ђузепе Меаци.

Болоња је другим поразом пала на шесту позицију, а за четири дана дочекује Сампдорију.