ITA: Milinković-Savić pogurao Lacio, slavio i Napoli, opet dva gola Milika!

Fudbaleri Lacija savladali su Peskaru 3:0, u prvom subotnjem meču četvrtog kola Serije A. Fudbaleri Napolija savladali su Bolonju 2:1, u drugom subotnjem meču.

Fudbal 17.09.2016 | 23:45
Rimski klub mučio se do sredine drugog poluvremena kada je "led" probio srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, prvim golom u sezoni.

Posle nekoliko dodavanja u sredini terena, lopta je stigla na desnu stranu do Andersona koji šalje centaršut iz prve, a na drugoj stativi sjajno pored svog čuvara skače SMS i glavom trese mrežu.

U roku od desetak minuta Lacio je postigao još dva gola, Stefan Radu i Čiro Imobile su potvrdili drugi trijumf nebesko plavih u sezoni.

Gosti iz Peskare imaju za čim da žale, Albanac Ljedijan Memušaj je u 35. minutu promašio penal za vođstvo, šutirao je pored gola domaćina.

Osim Milinković-Savića, za Lacio je u startnoj postavi igrao i Filip Đorđević koji je početkom drugog poluvremena promašio sjajnu priliku na petercu.

S druge strane, Dušan Basta je ušao kao rezerva umesto Brazilca Felipea Andersona 20-ak minuta pre kraja meča.

Fudbaleri Napolija savladali su Bolonju 2:1, u drugom subotnjem meču četvrtog kola Serije A.

Napoli je poveo u 14. minutu golom Hosea Kaljehona, posle dodavanja Lorenca Insinjea.

Gosti uslevaju da izjednače u desetom minutu nastavka, posle kombinacije Nađa i Simonea Verdija.

Ipak, u poslednjih 25 minuta domaćin rešava meč, a tri bodova donosi Poljak Arkadijuš Milik.

Momak koji je za 30 miliona evra stigao iz Ajaksa kao zamena za Gonsala Iguaina je drugi put u samo nekoliko dana postigao dva gola.

Napoli je bar na 24 sata preuzeo prvo mesto u Kalču sa deset bodova, jednim više od Juventusa koji u nedelju igra "Derbi Italije" sa Interom na Đuzepe Meaci.

Bolonja je drugim porazom pala na šestu poziciju, a za četiri dana dočekuje Sampdoriju.