СЛС: Чукарички на дну! Прво славље Бачке код куће!

Фудбалери Бачке дебитовали су на свом стадиону "Славко Малетин Вава" победом у Суперлиги. Фудбалери Чукаричког остали су на дну табеле и после деветог кола Суперлиге.

Фудбал 17.09.2016 | 23:15
Бачка је у деветом колу српског првенства минималним резултатом савладала Металац.

Историјски гол у Бачкој Паланци постигао је Никола Мојсиловић, у 57. минуту суботњег сусрета.

Фудбалери Чукаричког остали су на дну табеле и после деветог кола Суперлиге.

Брђани су разочарали навијаче у суботу поразом од Спартака 4:2 на свом терену, иако су повели.

Чукарички се ове недеље разишао са тренером Миланом Лешњаком због лоших резултата, али привремени стручни штаб није донео промене.

Брђани су утакмицу завршили са 10 играча, пошто је Стефан Живковић добио други жути картон у 62. минуту. Чукарички је повео у 16. минуту голом Александра Јевтића, али је Спартак до полувремена изједначио.

Спартак је повео у 48. минуту голом капитена Владимира Торбице, а већ у 51. било је 3:1 после гола Ђорђа Ивановића.

Чукарички је после искључења Живковића смањио на 3:2 голом Исмаела Бека Фофане, али нада домаћих није дуго трајала, пошто је Огњен Мудрински већ у следећем нападу повисио на 4:2.

Ово је био шести пораз у првих девет кола тима који се прошле године изборио за Европу. Чукарички је остао са само једном победом.

Спартак сада има 16 бодова на петом месту, исто колико и четврти Партизан, али уз слабију гол-разлику.

Младост из Лучана победила је у гостима Нови Пазар са 2:1, головима Јовановића и Радивојевића, те тако остала на шестом месту са 15 бодова.

Новом Пазару је ово био четврти пораз у последњих пет утакмица и сада је 12. на табели са осам бодова. Пазарцима је ово била пета утакмица код куће ове сезоне и четврти пораз на стадиону који важи за треће најтеже гостовање у Србији.

Радник је код куће победио Вождовац са 3:1, погоцима Мердовића, Јовановића и Вуковића у првих 45 минута. Јавор и Рад су ремизирали у Ивањици 1:1.

Раније током дана, Бачка је код куће победила Металац са 1:0, док је Партизан у "вечитом" дербију савладао Црвену звезду, такође са 1:0.