SLS: Čukarički na dnu! Prvo slavlje Bačke kod kuće!

Fudbaleri Bačke debitovali su na svom stadionu "Slavko Maletin Vava" pobedom u Superligi. Fudbaleri Čukaričkog ostali su na dnu tabele i posle devetog kola Superlige.

Fudbal 17.09.2016 | 23:15
Bačka je u devetom kolu srpskog prvenstva minimalnim rezultatom savladala Metalac.

Istorijski gol u Bačkoj Palanci postigao je Nikola Mojsilović, u 57. minutu subotnjeg susreta.

Fudbaleri Čukaričkog ostali su na dnu tabele i posle devetog kola Superlige.

Brđani su razočarali navijače u subotu porazom od Spartaka 4:2 na svom terenu, iako su poveli.

Čukarički se ove nedelje razišao sa trenerom Milanom Lešnjakom zbog loših rezultata, ali privremeni stručni štab nije doneo promene.

Brđani su utakmicu završili sa 10 igrača, pošto je Stefan Živković dobio drugi žuti karton u 62. minutu. Čukarički je poveo u 16. minutu golom Aleksandra Jevtića, ali je Spartak do poluvremena izjednačio.

Spartak je poveo u 48. minutu golom kapitena Vladimira Torbice, a već u 51. bilo je 3:1 posle gola Đorđa Ivanovića.

Čukarički je posle isključenja Živkovića smanjio na 3:2 golom Ismaela Beka Fofane, ali nada domaćih nije dugo trajala, pošto je Ognjen Mudrinski već u sledećem napadu povisio na 4:2.

Ovo je bio šesti poraz u prvih devet kola tima koji se prošle godine izborio za Evropu. Čukarički je ostao sa samo jednom pobedom.

Spartak sada ima 16 bodova na petom mestu, isto koliko i četvrti Partizan, ali uz slabiju gol-razliku.

Mladost iz Lučana pobedila je u gostima Novi Pazar sa 2:1, golovima Jovanovića i Radivojevića, te tako ostala na šestom mestu sa 15 bodova.

Novom Pazaru je ovo bio četvrti poraz u poslednjih pet utakmica i sada je 12. na tabeli sa osam bodova. Pazarcima je ovo bila peta utakmica kod kuće ove sezone i četvrti poraz na stadionu koji važi za treće najteže gostovanje u Srbiji.

Radnik je kod kuće pobedio Voždovac sa 3:1, pogocima Merdovića, Jovanovića i Vukovića u prvih 45 minuta. Javor i Rad su remizirali u Ivanjici 1:1.

Ranije tokom dana, Bačka je kod kuće pobedila Metalac sa 1:0, dok je Partizan u "večitom" derbiju savladao Crvenu zvezdu, takođe sa 1:0.