БЛ: Преокрет Бајерна, "шестица" Борусије (Д), ''четворка'' Борусије (М)...

Фудбалери Бајерна и Борусије Дортмунд остварили су лагане победе у трећем колу Бундеслиге.

Фудбал 17.09.2016 | 22:45
Баварци су савладали Инголштат 3:1 после преокрета, док су се "милионери" искупили навијачима за прошлонедељни кикс доминантном представом против Дармштата за 6:0.

Убедљиво до три бода стигао је и Ред Бул, тим из Лајпцига је капитализовао велики тријумф над Дортмундом из прошлог кола надигравши у овом Хамбург у гостима са 4:0.

Убедљива је била и Борусија из Менхенгладбаха, Колтови су у последњем мечу дана разбили Вередер 4:1 на свом терену.

Разочарао је Бајер у Франкфурту, Ајнтрахт је славио 2:1, док су без голова играли Хофенхајм и Волфсбург. Касније Вердер гостује у Мнхенгладбаху.

У суботу су наступила двојица српских играча, Филип Костић је замењен у тиму Хамбурга у 83. минуту, Мијат Гаћиновић играо је до 62. минута за Ајнтрахт, док је ван тима екипе из Франкфурта због повреде колена био Слободан Медојевић.

Инголштат је одиграо више него добро у Минхену, повео је већ у осмом минуту Дарија Лескана који је сјајно реаговао на центаршут Метјуа Лецког. Бајерн се експресно буди и у 12. минуту стиже до изједначења, а погодио је Роберт Левандовски који је сјајно лобовао Орјана Ниланда.

Крајем полувремена Лекци је имао шансу да вратио гостима предност, али је Мануел Нојер сјајно реаговао на шут са ивице казненог простора. Бајерн овај промашај кажњава на отварању другог дела игре, Ћаби Алонсо је послао пројектил са око 20 метара поред леве стативе, Ниланд се испружио колико је могао али је било недовољно.

Само минут касније Лецки је имао нову прилику, али опет Нојер спасава домаћина изблокиравши ударац који је ишао под пречку у корнер. Средином другог полувремена домаће навијаче је уплашио шут Лукаса Хинтерсера, али је он прошао за мало поред стативе.

Минут касније Тијаго Алкантара је имао прилику да потврди победу Бајерна, али је његов шут из непосредне близине фантастичном интервеницијом зауставио Ниланд.

Ипак, домаћин није стрепео у финишу јер је шест минута пре краја Рафиња постигао први гол после четири године, након проигравања Франка Риберија после брзе контре.

Борусија је експресно решила меч са Дармштатом, повела је преко Гонсала Кастра којем је у седмом минуту гол на тацну сервирао Осумане Дембеле.

У наставку полувремена гости су успели да одоле жестоком притиску, голман Михаел Есер је био на мукама после шутева Алберта Рамоса и Рафаела Гереира, али је остало 1:0.

Међутим, у року од десетак минута на старту другог полувремена Борусија је дотукла ривала. Коначно је погодио Рамос који је искористио један одбитак, да би се у 54. минуту у стрелце уписао и талентовани Американац Кристијан Пулисиц.

Након што је Петер Нимајер искључен у 57. минуту, Борусија је стигла до још убедљивије разлике новим голом Кастра у 79. минуту.

У 84. минуту погађа и резервиста Себастијан Роде после асистенција сјајног Кастра, да би тачну на импресивну представу у 88. ставио млади Емре Мор, после друге асистенције Пулисица.

Хамбургер СВ је имао већи посед лопте током 90 минута против Лајпцига, али су гости били импресивни у завршици напада, посебно у других 45 минута меча.

Гости су се испромашивали из контри у првом полувремену, али су све надокнадили у наставку. Повели су голом Емила Форсберга из пенала у 66. минуту, да би већ до 78. имали недостижних 3:0.

Оба гола постигао је Тимо Вернер, прво после сјајне реакције у казненом након центаршута обилази Ренеа Адледа, а коначан резултат поставио је фантастичним ударцем са ивице казненог у доњи десни угао.

Тачку на фантастичан дан за Ред Булов тим поставио је млади немачки репрезентативац Дави Селке, који у 92. минуту постиже четврти гол за Лајпциг.

Ајнтрахт је до тријумфа над Бајером стигао голом Марка Фабијана 11 минута пр3е краја, после сјајног проигравања Анта Ребића.

Домаћин је повео фантастичним ударцем Александре Мејера у рашље у 53. минуту, да би наду гостима из Леверкузена седам минута касније вратио Хавијер Ернандес.

Међутим, Чичарито је на крају испао потпуни трагичар, јер је два минута пре краја промашио пенал за изједначење. Мексиканац је погодио леву стативу.

У последњем мечу дана Торген Азар и Бразилац Рафаел су потигли по два гола у првом полувремену за лаган тријумф Менхенгладбаха. Гнабри је само успео да ублажи дебакл Вердера који је остао закуцан на дно табеле.