BL: Preokret Bajerna, "šestica" Borusije (D), ''četvorka'' Borusije (M)...

Fudbaleri Bajerna i Borusije Dortmund ostvarili su lagane pobede u trećem kolu Bundeslige.

Fudbal 17.09.2016 | 22:45
Bavarci su savladali Ingolštat 3:1 posle preokreta, dok su se "milioneri" iskupili navijačima za prošlonedeljni kiks dominantnom predstavom protiv Darmštata za 6:0.

Ubedljivo do tri boda stigao je i Red Bul, tim iz Lajpciga je kapitalizovao veliki trijumf nad Dortmundom iz prošlog kola nadigravši u ovom Hamburg u gostima sa 4:0.

Ubedljiva je bila i Borusija iz Menhengladbaha, Koltovi su u poslednjem meču dana razbili Vereder 4:1 na svom terenu.

Razočarao je Bajer u Frankfurtu, Ajntraht je slavio 2:1, dok su bez golova igrali Hofenhajm i Volfsburg. Kasnije Verder gostuje u Mnhengladbahu.

U subotu su nastupila dvojica srpskih igrača, Filip Kostić je zamenjen u timu Hamburga u 83. minutu, Mijat Gaćinović igrao je do 62. minuta za Ajntraht, dok je van tima ekipe iz Frankfurta zbog povrede kolena bio Slobodan Medojević.

Ingolštat je odigrao više nego dobro u Minhenu, poveo je već u osmom minutu Darija Leskana koji je sjajno reagovao na centaršut Metjua Leckog. Bajern se ekspresno budi i u 12. minutu stiže do izjednačenja, a pogodio je Robert Levandovski koji je sjajno lobovao Orjana Nilanda.

Krajem poluvremena Lekci je imao šansu da vratio gostima prednost, ali je Manuel Nojer sjajno reagovao na šut sa ivice kaznenog prostora. Bajern ovaj promašaj kažnjava na otvaranju drugog dela igre, Ćabi Alonso je poslao projektil sa oko 20 metara pored leve stative, Niland se ispružio koliko je mogao ali je bilo nedovoljno.

Samo minut kasnije Lecki je imao novu priliku, ali opet Nojer spasava domaćina izblokiravši udarac koji je išao pod prečku u korner. Sredinom drugog poluvremena domaće navijače je uplašio šut Lukasa Hintersera, ali je on prošao za malo pored stative.

Minut kasnije Tijago Alkantara je imao priliku da potvrdi pobedu Bajerna, ali je njegov šut iz neposredne blizine fantastičnom intervenicijom zaustavio Niland.

Ipak, domaćin nije strepeo u finišu jer je šest minuta pre kraja Rafinja postigao prvi gol posle četiri godine, nakon proigravanja Franka Riberija posle brze kontre.

Borusija je ekspresno rešila meč sa Darmštatom, povela je preko Gonsala Kastra kojem je u sedmom minutu gol na tacnu servirao Osumane Dembele.

U nastavku poluvremena gosti su uspeli da odole žestokom pritisku, golman Mihael Eser je bio na mukama posle šuteva Alberta Ramosa i Rafaela Gereira, ali je ostalo 1:0.

Međutim, u roku od desetak minuta na startu drugog poluvremena Borusija je dotukla rivala. Konačno je pogodio Ramos koji je iskoristio jedan odbitak, da bi se u 54. minutu u strelce upisao i talentovani Amerikanac Kristijan Pulisic.

Nakon što je Peter Nimajer isključen u 57. minutu, Borusija je stigla do još ubedljivije razlike novim golom Kastra u 79. minutu.

U 84. minutu pogađa i rezervista Sebastijan Rode posle asistencija sjajnog Kastra, da bi tačnu na impresivnu predstavu u 88. stavio mladi Emre Mor, posle druge asistencije Pulisica.

Hamburger SV je imao veći posed lopte tokom 90 minuta protiv Lajpciga, ali su gosti bili impresivni u završici napada, posebno u drugih 45 minuta meča.

Gosti su se ispromašivali iz kontri u prvom poluvremenu, ali su sve nadoknadili u nastavku. Poveli su golom Emila Forsberga iz penala u 66. minutu, da bi već do 78. imali nedostižnih 3:0.

Oba gola postigao je Timo Verner, prvo posle sjajne reakcije u kaznenom nakon centaršuta obilazi Renea Adleda, a konačan rezultat postavio je fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog u donji desni ugao.

Tačku na fantastičan dan za Red Bulov tim postavio je mladi nemački reprezentativac Davi Selke, koji u 92. minutu postiže četvrti gol za Lajpcig.

Ajntraht je do trijumfa nad Bajerom stigao golom Marka Fabijana 11 minuta pr3e kraja, posle sjajnog proigravanja Anta Rebića.

Domaćin je poveo fantastičnim udarcem Aleksandre Mejera u rašlje u 53. minutu, da bi nadu gostima iz Leverkuzena sedam minuta kasnije vratio Havijer Ernandes.

Međutim, Čičarito je na kraju ispao potpuni tragičar, jer je dva minuta pre kraja promašio penal za izjednačenje. Meksikanac je pogodio levu stativu.

U poslednjem meču dana Torgen Azar i Brazilac Rafael su potigli po dva gola u prvom poluvremenu za lagan trijumf Menhengladbaha. Gnabri je samo uspeo da ublaži debakl Verdera koji je ostao zakucan na dno tabele.