Ма, ко каже да је Цвајта досадна?! Пазите ово...

У Бохуму прштало као на ватерполу – 5:4! Нирнберг тоне све дубље... Вурцбургер изненадио Гројтер Фирт, док је Унион Берлин славио као гост Минхену 1860.

Фудбал 17.09.2016 | 08:30
Превелики је клуб Нирнберг да би потонуо у муљ треће лиге, али ако овако настави, екипи из Баварске црно се пише! Не само што је Нирнберг поново доживео пораз, већ се са гостовања Бохуму враћа с пет голова у мрежи из утакмице која је резултатски више личила на ватерполо окршај него на фудбалски двобој - 5:4!

Паклено је било на стадиону Бохума, а просто ни не може да се каже да ли је боље било пратити прво или друго полувреме, јер узбуђења није мањкало ниједног минута! После 45 минута резултат је био 3:3, али онда је домаћин у наредном периоду успео да постигне два кључна гола и тако направи разлику довољну за нову победу после три меча поста!

Већ у првих седам минута утакмице Бохум је водио с 2:0, а стрелци су били Кевин Стогер и Феликс Бастијанс, да би Пенијел Млапа у 27. минуту заокружио једно право бушење противничке мреже. Ипак, уследио је практично идентичан ударац од стране Нирнберга.

Прво је Едгар Сали преполовио заостатак у 18. минуту, да би Дави Бултуис десет минута пре одласка на одмор умањио на 3:2, а онда је нерешен резултат донео Сали са беле тачке у трећем минуту надокнаде.

Међутим, у наставку поново је заблистао Млапа, пошто је десет минута по почетку другог дела вратио предност, а онда је Нилс Квашнер само неколико тренутака пре краја повећао на 5:3! Праву дозу немира и драме унео је Шон Паркер у 92. минуту, али било је прекрасно да би се освојио чак и бод.

После пет кола Нирнберг има само два бода и заузима последњу позицију на табели.

Право изненађење приредио је Вурцбургер против Гројтер Фирта, пошто је као гост славио са огромних 3:0!

Мада су гости успели да затресу мрежу у 10. минуту преко Писота, Гројтер Фирт је имао практично више од сат времена да направи преокрет, пре него што је Вурцбургер преко истог играча дуплирао вођство. Коначни ударац задао је Шрок шест минута пре краја меча.

Унион Берлин потврдио је да се налази у успону форме јер је на Алијанц Арени савладао Минхен 1860 са 2:1. Сви голови виђени су у првих 40 минута утакмице, а гости су головима Скржибског у 5. и Редонда у 40. минуту узео капитално вођство, да би гол утехе постигао Лиејндл у 25. минуту меча.

ЦВАЈТА – 5. КОЛО

Бохум – Нирнберг 5:4 (3:3)
/Стогер 4, Бастијанс 7 пенал, Млапа 27, 55, Квашнер 89 – Сали 18, 45+3 пенал, Бултуис 34, Паркер 90+2/

Гројтер Фирт – Вурцбургер 0:3 (0:1)