Ma, ko kaže da je Cvajta dosadna?! Pazite ovo...

U Bohumu prštalo kao na vaterpolu – 5:4! Nirnberg tone sve dublje... Vurcburger iznenadio Grojter Firt, dok je Union Berlin slavio kao gost Minhenu 1860.

Fudbal 17.09.2016 | 08:30
Preveliki je klub Nirnberg da bi potonuo u mulj treće lige, ali ako ovako nastavi, ekipi iz Bavarske crno se piše! Ne samo što je Nirnberg ponovo doživeo poraz, već se sa gostovanja Bohumu vraća s pet golova u mreži iz utakmice koja je rezultatski više ličila na vaterpolo okršaj nego na fudbalski dvoboj - 5:4!

Pakleno je bilo na stadionu Bohuma, a prosto ni ne može da se kaže da li je bolje bilo pratiti prvo ili drugo poluvreme, jer uzbuđenja nije manjkalo nijednog minuta! Posle 45 minuta rezultat je bio 3:3, ali onda je domaćin u narednom periodu uspeo da postigne dva ključna gola i tako napravi razliku dovoljnu za novu pobedu posle tri meča posta!

Već u prvih sedam minuta utakmice Bohum je vodio s 2:0, a strelci su bili Kevin Stoger i Feliks Bastijans, da bi Penijel Mlapa u 27. minutu zaokružio jedno pravo bušenje protivničke mreže. Ipak, usledio je praktično identičan udarac od strane Nirnberga.

Prvo je Edgar Sali prepolovio zaostatak u 18. minutu, da bi Davi Bultuis deset minuta pre odlaska na odmor umanjio na 3:2, a onda je nerešen rezultat doneo Sali sa bele tačke u trećem minutu nadoknade.

Međutim, u nastavku ponovo je zablistao Mlapa, pošto je deset minuta po početku drugog dela vratio prednost, a onda je Nils Kvašner samo nekoliko trenutaka pre kraja povećao na 5:3! Pravu dozu nemira i drame uneo je Šon Parker u 92. minutu, ali bilo je prekrasno da bi se osvojio čak i bod.

Posle pet kola Nirnberg ima samo dva boda i zauzima poslednju poziciju na tabeli.

Pravo iznenađenje priredio je Vurcburger protiv Grojter Firta, pošto je kao gost slavio sa ogromnih 3:0!

Mada su gosti uspeli da zatresu mrežu u 10. minutu preko Pisota, Grojter Firt je imao praktično više od sat vremena da napravi preokret, pre nego što je Vurcburger preko istog igrača duplirao vođstvo. Konačni udarac zadao je Šrok šest minuta pre kraja meča.

Union Berlin potvrdio je da se nalazi u usponu forme jer je na Alijanc Areni savladao Minhen 1860 sa 2:1. Svi golovi viđeni su u prvih 40 minuta utakmice, a gosti su golovima Skržibskog u 5. i Redonda u 40. minutu uzeo kapitalno vođstvo, da bi gol utehe postigao Liejndl u 25. minutu meča.

CVAJTA – 5. KOLO

Bohum – Nirnberg 5:4 (3:3)
/Stoger 4, Bastijans 7 penal, Mlapa 27, 55, Kvašner 89 – Sali 18, 45+3 penal, Bultuis 34, Parker 90+2/

Grojter Firt – Vurcburger 0:3 (0:1)