ЦР7: И мајка и маћеха!

Кристијано Роналдо пет пута у каријери играо је против бивших клубова. Сваки пут је дао гол. Ниједном се није радовао.

Фудбал 17.09.2016 | 10:30
Кристијано Роналдо, који ће у фебруару напунити 32 године, одиграо је 808 званичних утакмица у каријери и постигао 550 голова.

По клубовима и репрезентацији то изгледа овако:

Спортинг Б 0/2
Спортинг 5/31
Манчестер јунајтед 118/292
Реал Мадрид 366/350
Португалија 61/133

Пет пута морао је да игра против "својих" за сада и готово невероватан податак везан је за те случајеве.

Један од најбољих фудбалера свих времена у свих пет утакмица у којима се састајао са бившим клубовима за које је наступао постигао је по гол. И ниједном се није радовао!

Роналдо је у 89. минуту утакмице 1. кола Лиге шампиона у сезони 2016/17, у среду увече, погодио мрежу Спортинга из Лисабона за 1:1, да би у 95. минуту Алваро Мората оборио "лавове" на леђа и донео победу Мадриђанима.

Роналдо се готово извинио за изједначујући погодак из слободног ударца а слично је "прославио" и голове које је клубу у ком је поникао дао у сезони 2007/08. Тада се Спортинг у првој фази Лиге шампиона састајао са Манчестер јунајтедом, у Лисабону је било 0:1, стрелац Роналдо, у Манчестеру 2:1, стрелац и асистент Роналдо.

ЦР7 играо је и против Јунајтеда, као играч Реала. У осмини финала Лиге шампиона у сезони 2012/13 било је 1:1 у Мадриду, уз Роналдов гол, а потом 1:2 у Манчестеру, уз још један погодак Роналда који се и тада извињавао фановима "ђавола" и за гол и за болну елиминацију из Европе.

Извор: мондо.рс