CR7: I majka i maćeha!

Kristijano Ronaldo pet puta u karijeri igrao je protiv bivših klubova. Svaki put je dao gol. Nijednom se nije radovao.

Fudbal 17.09.2016 | 10:30
Kristijano Ronaldo, koji će u februaru napuniti 32 godine, odigrao je 808 zvaničnih utakmica u karijeri i postigao 550 golova.

Po klubovima i reprezentaciji to izgleda ovako:

Sporting B 0/2
Sporting 5/31
Mančester junajted 118/292
Real Madrid 366/350
Portugalija 61/133

Pet puta morao je da igra protiv "svojih" za sada i gotovo neverovatan podatak vezan je za te slučajeve.

Jedan od najboljih fudbalera svih vremena u svih pet utakmica u kojima se sastajao sa bivšim klubovima za koje je nastupao postigao je po gol. I nijednom se nije radovao!

Ronaldo je u 89. minutu utakmice 1. kola Lige šampiona u sezoni 2016/17, u sredu uveče, pogodio mrežu Sportinga iz Lisabona za 1:1, da bi u 95. minutu Alvaro Morata oborio "lavove" na leđa i doneo pobedu Madriđanima.

Ronaldo se gotovo izvinio za izjednačujući pogodak iz slobodnog udarca a slično je "proslavio" i golove koje je klubu u kom je ponikao dao u sezoni 2007/08. Tada se Sporting u prvoj fazi Lige šampiona sastajao sa Mančester junajtedom, u Lisabonu je bilo 0:1, strelac Ronaldo, u Mančesteru 2:1, strelac i asistent Ronaldo.

CR7 igrao je i protiv Junajteda, kao igrač Reala. U osmini finala Lige šampiona u sezoni 2012/13 bilo je 1:1 u Madridu, uz Ronaldov gol, a potom 1:2 u Mančesteru, uz još jedan pogodak Ronalda koji se i tada izvinjavao fanovima "đavola" i za gol i za bolnu eliminaciju iz Evrope.

Izvor: mondo.rs