ЛЕ: Драматичан реми и рекорд на отварању! Карабаг - Либерец 2:2!

Рекорд пао, али Баку издржао: Најбржи гол у историји ЛЕ, препорођени Барош и погодак за спас у 90+3! Рашид Садиков стрелац за реми Карабага против Слована - 2:2.

Фудбал 15.09.2016 | 19:30
Један гол на почетку, један гол на крају. И по бод за Карабаг и Слован на старту Лиге Европе. У мечу обележеном једним рекордом и једним „дедицом“, у јунака је израстао други - Рашид Садиков - јер је представник Азербејџана управо његовим поготком у трећем минуту надокнаде времена изборио бод - 2:2.

Садиков, који има 34 године, после корнера за тим из Бакуа и велике гужве, успео је да пронађе начин да шутира и савлада Ибрахима Шехића, чиме је Карабагу сачувао ореол непобедиве екипе у европским оквирима ове сезоне.

Све дотад чинило се да ће бодови у Чешку, јер је Либерец оставио бољи утисак и на крилима времешног, али препреденог Милана Бароша двапут водио. Помало заборављени шпиц подсетио је на дане кад је жарио и палио у дресовима Ливерпула и већ у првом минуту асистирао Јану Сикори за најбржи гол у историји групне фазе Лиге Европе. Сикора је мрежу затресао у деветој секунди, чиме је оборио претходни рекорд, у власништву СевиљиногВитола, који је мрежу Виљареала 2015. погодио после 13 секунди.

Барош је средином другог дела показао да је и даље спретан пред туђим голом,  постигао је гол за вођство 2:1, међутим, на већ описан начин Садиков је сачувао бод Карабаху, на чијој клупи је седео доскорашњи голман Партизана Бојан Шаранов.