LE: Dramatičan remi i rekord na otvaranju! Karabag - Liberec 2:2!

Rekord pao, ali Baku izdržao: Najbrži gol u istoriji LE, preporođeni Baroš i pogodak za spas u 90+3! Rašid Sadikov strelac za remi Karabaga protiv Slovana - 2:2.

Fudbal 15.09.2016 | 19:30
Jedan gol na početku, jedan gol na kraju. I po bod za Karabag i Slovan na startu Lige Evrope. U meču obeleženom jednim rekordom i jednim „dedicom“, u junaka je izrastao drugi - Rašid Sadikov - jer je predstavnik Azerbejdžana upravo njegovim pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena izborio bod - 2:2.

Sadikov, koji ima 34 godine, posle kornera za tim iz Bakua i velike gužve, uspeo je da pronađe način da šutira i savlada Ibrahima Šehića, čime je Karabagu sačuvao oreol nepobedive ekipe u evropskim okvirima ove sezone.

Sve dotad činilo se da će bodovi u Češku, jer je Liberec ostavio bolji utisak i na krilima vremešnog, ali prepredenog Milana Baroša dvaput vodio. Pomalo zaboravljeni špic podsetio je na dane kad je žario i palio u dresovima Liverpula i već u prvom minutu asistirao Janu Sikori za najbrži gol u istoriji grupne faze Lige Evrope. Sikora je mrežu zatresao u devetoj sekundi, čime je oborio prethodni rekord, u vlasništvu SeviljinogVitola, koji je mrežu Viljareala 2015. pogodio posle 13 sekundi.

Baroš je sredinom drugog dela pokazao da je i dalje spretan pred tuđim golom,  postigao je gol za vođstvo 2:1, međutim, na već opisan način Sadikov je sačuvao bod Karabahu, na čijoj klupi je sedeo doskorašnji golman Partizana Bojan Šaranov.