БЕЛ: Андерлехт се коцкао, али је Шарлроа имао слабије карте! Успјешан деби Јанковића!

Бриселски гигант славио са 3:2 после заостатка на полувремену. Успешан деби Јанковића: Стандард лагано против Генка! Веома важна победа за клуб из Лијежа - 2:0.

Фудбал 12.09.2016 | 13:00
Андерлехт се коцкао, али на крају није прокоцкао победу над екипом Шарлроа, коју је мукотрпно зарадио вечерас у Бриселу у оквиру шестог кола белгијске Про лиге. Узбудљив дуел два тима завршен је тријумфом домаћина од 3:2 (0:1), мада се то није тако учинило на полувремену.

Разиграни гости водили су после првих 45 минута захваљујући лепом поготку Ђамела Бакара после неких 20 минута игре. Тешко је Андерлехт долазио до даха, напади екипе коју води Швајцарац Ренеа Вајлер нису били опасни, и деловало је да неће успети да запрете одличним гостима, који су поре овог меча били испред њих на табели.

Али, онда је дошло друго полувреме и рапсодија краљевског тима, који је за десетак минута толано окренуо меч. Прво је Пољак Теодорчук главом погодио на асистенцију РумунаКипчијуа за изједначење у 57, а десетак минута касније Хани и Тилеманс су за два минута тотално преокренули резултат у корист Андерлехта. И уместо да домаћин мирно, рутински приведе меч крају, поготово јер је од 75. имао играча више, пад у финишу казнио је Шарлроа.

Преко резервисте симпатичног имена Бејбија стигли су до још једног гола, али нису имали снаге за завршни ударац. Андерлехт се радовао, трећи пут у сезони, за продор на друго место на табели белгијског шампионата.

Успешан деби Јанковића: Стандард лагано против Генка! Веома важна победа за клуб из Лијежа - 2:0.

Преузео је Александар Јанковић Стандард из Лијежа и ако је судити по јутру биће то добар "брак". Његов тим је мечу 6. кола белгијског шампионата славио против Генка с 2:0 (1:0).

Стрелац првог поготка на мечу био је Ипак Белфодил у 11. минуту, а тачку на меч ставио је Са Орландо у надокнади времена (90+2).

Ово је тек друга победа Стандарда од почетка сезоне, а нема сумње да ће много значити како екипи, тако и новом тренеру Јанковићу који је успешно започео мандат на клупи.