BEL: Anderleht se kockao, ali je Šarlroa imao slabije karte! Uspješan debi Jankovića!

Briselski gigant slavio sa 3:2 posle zaostatka na poluvremenu. Uspešan debi Jankovića: Standard lagano protiv Genka! Veoma važna pobeda za klub iz Liježa - 2:0.

Fudbal 12.09.2016 | 13:00
Anderleht se kockao, ali na kraju nije prokockao pobedu nad ekipom Šarlroa, koju je mukotrpno zaradio večeras u Briselu u okviru šestog kola belgijske Pro lige. Uzbudljiv duel dva tima završen je trijumfom domaćina od 3:2 (0:1), mada se to nije tako učinilo na poluvremenu.

Razigrani gosti vodili su posle prvih 45 minuta zahvaljujući lepom pogotku Đamela Bakara posle nekih 20 minuta igre. Teško je Anderleht dolazio do daha, napadi ekipe koju vodi Švajcarac Renea Vajler nisu bili opasni, i delovalo je da neće uspeti da zaprete odličnim gostima, koji su pore ovog meča bili ispred njih na tabeli.

Ali, onda je došlo drugo poluvreme i rapsodija kraljevskog tima, koji je za desetak minuta tolano okrenuo meč. Prvo je Poljak Teodorčuk glavom pogodio na asistenciju RumunaKipčijua za izjednačenje u 57, a desetak minuta kasnije Hani i Tilemans su za dva minuta totalno preokrenuli rezultat u korist Anderlehta. I umesto da domaćin mirno, rutinski privede meč kraju, pogotovo jer je od 75. imao igrača više, pad u finišu kaznio je Šarlroa.

Preko rezerviste simpatičnog imena Bejbija stigli su do još jednog gola, ali nisu imali snage za završni udarac. Anderleht se radovao, treći put u sezoni, za prodor na drugo mesto na tabeli belgijskog šampionata.

Uspešan debi Jankovića: Standard lagano protiv Genka! Veoma važna pobeda za klub iz Liježa - 2:0.

Preuzeo je Aleksandar Janković Standard iz Liježa i ako je suditi po jutru biće to dobar "brak". Njegov tim je meču 6. kola belgijskog šampionata slavio protiv Genka s 2:0 (1:0).

Strelac prvog pogotka na meču bio je Ipak Belfodil u 11. minutu, a tačku na meč stavio je Sa Orlando u nadoknadi vremena (90+2).

Ovo je tek druga pobeda Standarda od početka sezone, a nema sumnje da će mnogo značiti kako ekipi, tako i novom treneru Jankoviću koji je uspešno započeo mandat na klupi.