ПЛ: Челси наивно испустио побједу, па извукао бод!

Фудбалери Свонсија и Чеслија одиграли су нерешено 2:2 у четвртом колу енглеске Премијер лиге.

Фудбал 12.09.2016 | 10:30
Плавци су забележеили први реми после три победе у низу, а и Свонсију је ово први реми, после победе и два пораза.

Српски фудбалер Немања Матић провео је 76 минута на терену после чега га је заменио Фабрегас, док је Бранислав Ивановић одиграо цео меч.

Гости су повели у 18. минуту. После убацивања лопте Ивановића у казнени простор, фудбалери Свонсија су главом покушавали да избаце лопту из свог шеснаестерца, ипак Оскар долази до ње, угледао је Косту, додао му лопту, а он са око 15 метара тресе мрежу.

У 59. минуту досуђен је пенал за Свонси. Куртоа је изашао на ивицу казненог простора како би избацио лопту, ипак промашио ју је, па је оборио Сигурдсона, судија је показао на белу тачку, а Исланђанин је био прецизан.

Три минута касније несмотреност фудбалера Челсија коштала их је другог гола, Тери је на својој половини додао лопту Кејхилу, он лежерно хтео да је проследи ка Куртои, али на правом месту био је Фер који одузима лопту и доноси преокрет свом тиму.

Низале су се шансе на обе стране, Челси је био све конкретнији, па екипа Антонија Контеа поравнава резултат у 81. минуту.

Ивановић је лепо прошао по десној страни, кренуо је да дода ка Кости, лопта је погодила Амата на том путу, а Коста маказицама постиже погодак.

Опасну контру имао је Свонси три минута пре краја, али је због повлачења с леђа жути картон добио Азар. Челси је наставио да прети, јурио је победу, али до промене резултата није било.