PL: Čelsi naivno ispustio pobjedu, pa izvukao bod!

Fudbaleri Svonsija i Česlija odigrali su nerešeno 2:2 u četvrtom kolu engleske Premijer lige.

Fudbal 12.09.2016 | 10:30
Plavci su zabeležeili prvi remi posle tri pobede u nizu, a i Svonsiju je ovo prvi remi, posle pobede i dva poraza.

Srpski fudbaler Nemanja Matić proveo je 76 minuta na terenu posle čega ga je zamenio Fabregas, dok je Branislav Ivanović odigrao ceo meč.

Gosti su poveli u 18. minutu. Posle ubacivanja lopte Ivanovića u kazneni prostor, fudbaleri Svonsija su glavom pokušavali da izbace loptu iz svog šesnaesterca, ipak Oskar dolazi do nje, ugledao je Kostu, dodao mu loptu, a on sa oko 15 metara trese mrežu.

U 59. minutu dosuđen je penal za Svonsi. Kurtoa je izašao na ivicu kaznenog prostora kako bi izbacio loptu, ipak promašio ju je, pa je oborio Sigurdsona, sudija je pokazao na belu tačku, a Islanđanin je bio precizan.

Tri minuta kasnije nesmotrenost fudbalera Čelsija koštala ih je drugog gola, Teri je na svojoj polovini dodao loptu Kejhilu, on ležerno hteo da je prosledi ka Kurtoi, ali na pravom mestu bio je Fer koji oduzima loptu i donosi preokret svom timu.

Nizale su se šanse na obe strane, Čelsi je bio sve konkretniji, pa ekipa Antonija Kontea poravnava rezultat u 81. minutu.

Ivanović je lepo prošao po desnoj strani, krenuo je da doda ka Kosti, lopta je pogodila Amata na tom putu, a Kosta makazicama postiže pogodak.

Opasnu kontru imao je Svonsi tri minuta pre kraja, ali je zbog povlačenja s leđa žuti karton dobio Azar. Čelsi je nastavio da preti, jurio je pobedu, ali do promene rezultata nije bilo.