ИТА: Јуве лако са Сасуолом, гол Пјанића, Наполи прегазио Палермо у гостима!

Фудбалери Јувентуса забележили су и трећу победу у новој сезони Серије А. Фудбалери Наполија савладали су Палермо 3:0, у другом суботњем мечу трећег кола Серије А.

Фудбал 11.09.2016 | 09:30
Актуелни шампион је у трећем колу без проблема надиграо Сасуоло 3:1 на свом терену.

Црно-бели из Торина су меч решили већ у првих пола сата, а јунак је био Гонсало Игуаин са два поготка за свега десет минута.

Прво је после проигравања Дибале погодио доњи леви угао са ивице казненог простора, а потом ухватио сјајан волеј на десетак метара од гола после додавања Кедире главом.

Након што су Бонучи и Кедира пропустили добре прилике у наставку, у 27. минуту Миралем Пјанић погађа пречку ударцем главом са око 11 метара, али у истом минуту успева да погоди и мрежу, покупивши одбитак за гол на свом дебију у дресу "Старе даме".

Пет минута касније Сасуоло смањује заостатак, Лука Антеи је после центаршута Мањанелија надскочио дефанзивце Јувентуса и главом савладао немоћног Буфона, али то је било све што су гости успели да ураде у Торину.

У другом полувремену су се редале шансе Јувентуса, непрецизни су били Пјанић, Дибала, Кјелини, Лихтштајнер, те на крају и Манџукић.

Јуве има девет бодова из три меча и на врху је табеле са гол разликом 6:2, док је Сасуоло, који је у Торину био ослабљен неиграњем Доменика Берардија, у доњем делу са три бода.

У следећем колу "Стару даму" очекује "Дерби Италије" са Интером у Милану, а у међувремену меч са Севиљом на старту Лиге шампиона.

С друге стране, Сасуоло дочекује одличну Ђеноу која је славила у прва два кола, али га током недеље такође очекује међународни наступ, дочекује Атлетик Билбао у Лиги Европе.

Фудбалери Наполија савладали су Палермо 3:0, у другом суботњем мечу трећег кола Серије А.

Сицилијанци су дуго одолевали гостима, али нису издржали у другом полувремену.

Већ на старту другог дела игре Марек Хамшик је донео вођство гостима и тако преломио меч.

У наредних 20 минута Наполи је постигоа још два гола, а оба пута стрелац је био Хосе Каљехон.

Никола Максимовић није добио шансу да дебитује за Наполи, док је Слободан Рајковић одиграо цео меч за домаћина.

Наполи је други на табели са седам бодова, два мање од лидера Јувентуса, а у недељу могу да га престигну Ђеноа и Сампдорија.

Тим из Напуља у следећем колу дочекује Болоњу, али претходно гостује кијевском Динаму у првом колу Лиге шампиона.