ITA: Juve lako sa Sasuolom, gol Pjanića, Napoli pregazio Palermo u gostima!

Fudbaleri Juventusa zabeležili su i treću pobedu u novoj sezoni Serije A. Fudbaleri Napolija savladali su Palermo 3:0, u drugom subotnjem meču trećeg kola Serije A.

Fudbal 11.09.2016 | 09:30
Aktuelni šampion je u trećem kolu bez problema nadigrao Sasuolo 3:1 na svom terenu.

Crno-beli iz Torina su meč rešili već u prvih pola sata, a junak je bio Gonsalo Iguain sa dva pogotka za svega deset minuta.

Prvo je posle proigravanja Dibale pogodio donji levi ugao sa ivice kaznenog prostora, a potom uhvatio sjajan volej na desetak metara od gola posle dodavanja Kedire glavom.

Nakon što su Bonuči i Kedira propustili dobre prilike u nastavku, u 27. minutu Miralem Pjanić pogađa prečku udarcem glavom sa oko 11 metara, ali u istom minutu uspeva da pogodi i mrežu, pokupivši odbitak za gol na svom debiju u dresu "Stare dame".

Pet minuta kasnije Sasuolo smanjuje zaostatak, Luka Antei je posle centaršuta Manjanelija nadskočio defanzivce Juventusa i glavom savladao nemoćnog Bufona, ali to je bilo sve što su gosti uspeli da urade u Torinu.

U drugom poluvremenu su se redale šanse Juventusa, neprecizni su bili Pjanić, Dibala, Kjelini, Lihtštajner, te na kraju i Mandžukić.

Juve ima devet bodova iz tri meča i na vrhu je tabele sa gol razlikom 6:2, dok je Sasuolo, koji je u Torinu bio oslabljen neigranjem Domenika Berardija, u donjem delu sa tri boda.

U sledećem kolu "Staru damu" očekuje "Derbi Italije" sa Interom u Milanu, a u međuvremenu meč sa Seviljom na startu Lige šampiona.

S druge strane, Sasuolo dočekuje odličnu Đenou koja je slavila u prva dva kola, ali ga tokom nedelje takođe očekuje međunarodni nastup, dočekuje Atletik Bilbao u Ligi Evrope.

Fudbaleri Napolija savladali su Palermo 3:0, u drugom subotnjem meču trećeg kola Serije A.

Sicilijanci su dugo odolevali gostima, ali nisu izdržali u drugom poluvremenu.

Već na startu drugog dela igre Marek Hamšik je doneo vođstvo gostima i tako prelomio meč.

U narednih 20 minuta Napoli je postigoa još dva gola, a oba puta strelac je bio Hose Kaljehon.

Nikola Maksimović nije dobio šansu da debituje za Napoli, dok je Slobodan Rajković odigrao ceo meč za domaćina.

Napoli je drugi na tabeli sa sedam bodova, dva manje od lidera Juventusa, a u nedelju mogu da ga prestignu Đenoa i Sampdorija.

Tim iz Napulja u sledećem kolu dočekuje Bolonju, ali prethodno gostuje kijevskom Dinamu u prvom kolu Lige šampiona.