Квалификације за СП, видео - Повратак краља: Меси срушио Уругвај!

Лионел Меси био је у центру пажње у дуелу квалификација за Мундијал против Уругваја.

Фудбал 02.09.2016 | 12:30
Најбољи фудбалер света вратио се у национални тим и одмах је показао колико вреди постигавши једини гол на утакмици.

По завршетку меча, одушевљени аргентински навијачи утрчали су на терен и потрчали ка Месију како би му показали колико га воле.

Фудбалер Барселоне у 43. минуту је после неколико мајсторија, али и доста среће постигао гол, а гости из Уругваја у другом полувремену нису исркористили велику предност, пошто је Пауло Дибала у 45. минуту добио други жути картон.

Аргентинци после седам утакмица воде на табели са 14 бодова, једним више управо од Уругваја.

Изузетно важну победу остварио је Бразил против Еквадора у гостима, било је 3:0. Гости су сва три гола постигли у последњих 20 минута. Нејмар је са пенала погодио за 1:0, у 87. минуту Ајови је постигао аутогол, а Габриел Хесус је оверио победу у последњем минуту.

Бразил је тренутно тек пети у групи са 12 бодова и у наставку квалификација ће морати да се потруди како би заузео једно од прва четири м еста која директно воде на Мундијал.

Колумбија је савладала Венецуелу са 2:0 головима Хамеса Родригеса и Тореса, истим резултатом је Боливија победила Перу, а Парагвај је био бољи од Чилеа са 2:1.